Volkswagen Golf přijde o několik variant a bude jednodušší (i levnější) na výrobu

  • Golf VIII se zřejmě bude vyrábět pouze v pětidveřovém provedení

  • Platforma MQB se má zjedodušit a zlevnit

  • Zredukuje se příplatkový katalog a počet verzí

  • K některým motorům bude možné přikoupit hybridní systém

Masivní šetření u Volkswagenu (především kvůli potřebě vyrovnat se finančně s drahým skandálem Dieselgate) se dotkne i bestselleru VW Golf. Nová generace Golfu, respektive rozsáhlejší facelift tá současné, se představí už v listopadu. A jak poslední zprávy napovídají, model se dočká velkého zjednodušení karosářských varinat, výbav i techniky.

Nový Golf bude především levnější na výrobu. To ale neznamená, že bude také výrazně levnější u dealerů. Volkswagen chce totiž zvýšit svou obchodní marži. Už není žádným velkým tajemstvím, že se přestane nabízet třídveřové provedení. Ovšem nyní šéf Volkswagenu Herbert Diess prozradil britskému Autocaru, že škrtat se budou i další karosářské verze a výbava. Celý logistický proces se má značně zjednodušit.

Právě složitost modelových řad a množství verzí stojí za nákladnou výrobou. Volkswagen si přitom nyní nemůže dovolit nadhodnocené ceny. Na některých trzích se musí zákazníkům spíše trochu podbízet, aby si udržel tržní podíl a získal zpět ztracenou důvěru.

Doporučujeme: Galerie 26 západních ojetin, které zaplavily náš trh těsně po revoluci

Volkswagen Golf tak zřejmě přijde i o karoserii kombi, model Alltrack a nepočítá se prozatím ani s nástupcem kabrioletu. Vlastně by tak v nabídce měl zůstat jen pětidveřový hatchback. Kombi a Alltrack stejně moc netáhnou, zákazníci chtějí spíše crossovery a SUV.

O příštím Golfu zatím víme, že má dostat zjednodušenou platformu MQB. Ta stávající byla podle Diesse zbytečně složitá a drahá pro auto v této cenové kategorii. K některým motorizacím se bude za příplatek nabízet jednoduchý hybridní systém. Volkswagen tím chce snížit průměrné emise a spotřebu. Tu bude zároveň udávat i v reálných hodnotách z provozu, nikoli jen dle normy NEDC. Modernizovaný Volkswagen Golf by se měl začít prodávat zhruba v polovině roku 2017.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: