Vodíkový Hyundai Nexo obdržel od Euro NCAP hodnocení „Best in Class“ a stal se nejlepším velkým SUV na trhu

 • Hyundai NEXO získal od organizace Euro NCAP ocenění „Best in Class“ za rok 2018 v kategorii „velkých SUV“

 • NEXO je prvním elektromobilem s palivovými články, který získal v testech Euro NCAP nejvyšší celkové hodnocení s pěti hvězdičkami

 • Technologie aktivní bezpečnosti a asistenčních systémů SmartSense ve výbavě modelu NEXO překonávají nejpřísnější evropské bezpečnostní standardy

Nezávislá organizace Euro NCAP, která v roce 2018 podrobila testům bezpečnost 23 nových osobních vozů, oznámila nyní nejlépe hodnocené automobily letošního roku. Hyundai NEXO získal ocenění „Best in Class“ pro nejlepší vůz ve své třídě za rok 2018. V kategorii „velkých SUV“ se umístil před novými SUV ostatních dobře známých značek.

Model NEXO nedávno obdržel nejvyšší pětihvězdičkové celkové hodnocení bezpečnosti od organizace Euro NCAP. Druhá generace komerčně nabízeného elektromobilu Hyundai s palivovými články prokázala vysokou úroveň aktivní a pasivní bezpečnosti ve všech čtyřech kategoriích testů Euro NCAP a je prvním elektromobilem napájeným palivovými články, který získal nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení bezpečnosti od organizace Euro NCAP.

Titul Euro NCAP ‚Best in Class‘ 2018 pro model Hyundai NEXO je pro nás velkou poctou. Potvrzuje, že NEXO je nejen nejbezpečnějším elektromobilem s palivovými články na trhu, ale také lídrem mezi SUV s tradičními pohony,“ říká Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident společnosti Hyundai Motor Europe HQ, odpovědný za marketing a produkt. „Hyundai poskytuje zákazníkům a ostatním účastníkům silničního provozu nejvyšší úroveň bezpečnosti a zároveň nabízí inovativní řešení mobility. Toto vyznamenání od organizace Euro NCAP je dalším důkazem našeho vedoucího postavení v oblasti budoucí mobility.

Hyundai SmartSense chrání cestující i ostatní účastníky silničního provozu

Zcela nové NEXO je vybaveno nejmodernějšími asistenčními systémy a prvky aktivní bezpečnosti Hyundai SmartSense, které významně snižují riziko kolize a zvyšují komfort cestujících v modelu NEXO.

Asistent pro odvrácení kolize s překážkou vpředu FCA (Forward Collision-Avoidance Assist) s detekcí chodců je jednou z technologií Hyundai SmartSense, které organizace Euro NCAP podrobila mimořádně přísným testům, v nichž NEXO dosáhlo velmi přesvědčivých výsledků. Tento systém je jedním z mnoha vyspělých prvků aktivní bezpečnosti. Řidiče upozorňuje na nouzové situace a v případě potřeby automaticky brzdí. FCA používá radarové a kamerové senzory vpředu a zasahuje ve třech krocích. Nejprve řidiče vizuálně a akusticky upozorní, poté v závislosti na míře rizika kolize aktivuje brzdy a využije i maximální brzdnou sílu, aby se kolizi předešlo. Je-li kolize neodvratitelná, minimalizuje brzdný zásah rozsah škod.

Také asistent pro jízdu v jízdním pruhu LKA (Lane Keeping Assist) obdržel v testech Euro NCAP nejvyšší hodnocení. Jeho funkčnost rozšiřuje rovněž standardně dodávaný asistent řízení v jízdním pruhu LFA (Lane Following Assist), který udržuje vůz uprostřed jízdního pruhu a upozorňuje řidiče na nebezpečné situace při rychlosti jízdy od 0 do 150 km/h.

Automobily Hyundai pravidelně získávají nejvyšší hodnocení v rámci testů bezpečnosti Euro NCAP. Z aktuální nabídky obdržely maximální pětihvězdičkové hodnocení mimo jiné modely Hyundai i30, KONA, Tucson, Santa Fe a IONIQ. Nepřetržitě udělovaná vrcholná hodnocení potvrzují konstrukční vyspělost automobilů značky Hyundai v oblastech bezpečnosti a spolehlivosti.

Zcela nové NEXO se již v Evropě začalo prodávat, přičemž termíny uvedení na jednotlivé trhy se liší.

 

Vodíkový Hyundai Nexo obdržel od Euro NCAP hodnocení „Best in Class“ a stal se nejlepším velkým SUV na trhu
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 2 hlas/ů
Sdílejte

7 KOMENTÁŘE

 1. Za ty ohromné peníze, které hyundai investuje do vodíkové technologie a elektroaut je toto ocenění zasloužené. Navíc bezpečnost byla u korejců vždy primárním cílem.

  • Naprosto souhlasím, těch investic se nebojí ! Nejdůležitější je však bezpečnost v autě a to NEXO splňuje na výbornou. NEXO je krásná ukázka toho jak se korejci za poslední 2 roky vyšvihli.

 2. Kdo chce mít nejlepší pocit bezpečí v autě, tak ví po čem šáhnout. Viděl jsem i30 co to narvala docela ve slušný rychlosti do stromu a ten prostor pro posádku byl skoro netknutý.

 3. Dost do toho investují takže si v tom musí věřit a jak je vidět tak jim to i vychází. Vodíku se každej bál a nakonec auto s vodíkem dostane vysoký hodnocení v bezpečnosti.

  • Je pravda, že se lidí vodíku dost bojí ale jak na tom bylo kdysi LPG 🙂 Docela je fajn jak si v tom věří a že jim to vychazí jsem zvědavý s čím nám dál překvapí

 4. Když to vezmu popořadě po jednotlivých kategorií, tak bezepčnost, inovativnost, kvalita (jízdní vlastnosti, výdrž motorů a dílů, zpracování,…) ve všem skvělá práce a hlavně pro všechny důležitá přijatelná cena!

  • Hlavně co se týče motorizací a bezpěčnosti, tak sbírají ocenění za oceněním. Upřímně u některých jedinců nechápu tu zášť vůči Hyundai, jelikož mě jako lajkovi se tato automobilka zamlouvá čím dál tím více.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: