Videodojmy: Obří RAM 1500 je nečekaný adept na dokonalé rodinné auto

Co očekáváte od rodinného auta? Komfort, prostornost, variabilitu? Americký full-size pick-up truck RAM 1500 Longhorn je překvapivým řešením. Jasně, téměř šest metrů dlouhý a dva a půl metru široký kolos není právě ideálem na české okresky, ale poskytne své posádce typický americký komfort. Pohodlí je totiž vždy na prvním místě!

A když přijde na věc, zapojí se pohotově do práce. Jen na korbě uveze přes osm metráků nákladu. Nebýt evropské legislativy, klidně by na kouli utáhl i víc než povolených 3,5 tuny. A k tomu zahraje bublavou ódu na radost svým typicky americkým nástrojem – benzinovým osmiválcem 5,7 HEMI, se kterým jsme během týdenního ježdění dosáhli i na docela zajímavou spotřebu.

Videodojmy: UAZ 2206 Buchanka

V Česku je to nevšední auto. Tak moc, že se jeho majitelé zdraví stejně jako Saabisté nebo motorkáři. Na druhou stranu ale nabízí za cenu známých luxusních SUV německých značek schopnosti, kvůli kterým na něj mnozí nedají dopustit. Více vám už řekneme v dnešních videodojmech.

Videodojmy: Obří RAM 1500 je nečekaný adept na dokonalé rodinné auto
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (89.23%) 13 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

  1. No, očividně o podobných autech toho moc nevíte. Váš popis designu a co má příď vozu připomínat je přinejmenším zcestný. Popis rozměrů vozu znovu špatně, délka modelu který jste popisoval je 5,89m. Délkou 6m disponuje verze s délkou korby 6 stop nikoliv 5 stop a 7 palců.
    Výkon motoru je 395 koní. Tvrdit že výkon motoru je přes 400 koní, znovu chybné.
    A na závěr nechci aby to znělo nezdvořile, ale jak jako automobilový žurnalista může porovnávat jízdní vlastnosti full size pickupu s Toyotou Hilux. Pick up menší i než americké mid size pickupy. Dále jízdní vlastnosti vozu které jste popisoval nejsou absolutně způsobené jen tím že se jedná o vozidlo s rámovou konstrukcí ale o fakt že za zadní náprava má víceprvkové zavěšení s vinutými pružinami. Na rozdíl od zmiňované toyoty, která stále užívá listové pružiny.

    Váš výkon připomínal zaplacenou reklamu společností TUCAR, což by bylo i pochopitelné kdyby váš výkon ve výsledku nebyl škodlivý pro recenzované vozidlo.

    Přenechte recenze podobných vozů odborníkům nebo lidem kteří se v daných autech vyznají či jsou fanoušky.

  2. Podobného Dodge si před časem koupil jeden známý. Dlouho chtěl mít nějaké takové auto, tak si tím vlastně splnil svůj sen. Bohužel chvíli po koupi narazil na jeden problém. Jak bylo auto dovezené z USA, tak v menu nebyla čeština, což pro něj byl celkem problém, protože anglicky tak dobře neumí. Nakonec si tam tedy musel od https://www.cestinadoaut.cz/ nechat nahrát český překlad.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: