Video: Volkswagen poprvé „vyvenčil“ elektrický speciál I.D. R Pikes Peak

  • Volkswagen chce letos vyhrát závod do vrchu Pikes Peak

  • Ve třídě elektrických speciálů nasadí prototyp I.D. R

  • Elektrický speciál Volkswagenu má výkon 680 koní

Slavný závod do vrchu Pikes Peak startuje 24. června, ale závodní týmy se už teď v americkém Coloradu připravují na náročný dvacetikilometrový „výšlap“ z 1440 do 4300 metrů nad mořem. Na jezdce čeká 156 zatáček na (od roku 2012 kompletně vyasfaltované) trati. Co je Nordschleife pro okruhové závodníky, to je Pikes Peak pro vrchaře.

Poslední dobou je v módě startovat na závodě do vrchu Pikes Peak také s elektrickými speciály, které mají vlastní třídu. Letos přiveze svůj první speciál této kategorie Volkswagen, který ho pojmenoval I.D. R Pikes Peak. Jde především o experimentální prototyp, ale Volkswagen si neklade nízké cíle. Chce vyhrát ve své třídě a stanovit nový rekord pro elektrická auta.

Doporučujeme: Bentley Bentayga pojede Pikes Peak. Za úkol má porazit Range Rover Sport SVR

Rekord pro elektrické speciály má hodnotu 8:57,118 a drží ho od roku 2016 Rhys Millen. Absolutní rekord na trati drží už od roku 2013 Sébastien Loeb, který se speciálem Peugeot 206 T16 zajel trať v čase 8:13,878. Letos s vozem VW I.D. R pojede Romain Dumas, trojnásobný vítěz tohoto závodu do vrchu.

Závodní speciál Volkswagen I.D. R Pikes Peak pohánějí dva elektromotory, každý je na jedné nápravě. Celkový výkon 1100 kg těžkého vozu je 500 kW (680 k) a točivý moment dosahuje na 650 Nm. Volkswagen uvádí, že na 100 km/h akceleruje závodní vůz za 2,25 sekundy.

Video: Volkswagen poprvé „vyvenčil“ elektrický speciál I.D. R Pikes Peak
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: