Video: Takhle to dopadne, když si Indové hrají se Škodou Octavia RS

  • Škoda Octavia RS se prodává také v Indii 

  • Na tamní trhu se nabízí verze 2.0 TSI (230 k) s automatickou převodovkou 

  • Když Indové vítali facelift na svém trhu, připravili zajímavé představení vzdáleně připomínající Gymkhanu 

Škoda Octavia RS je bezesporu populárním auto, přestože ve srovnávacích testech se sportovními verzemi konkurenčních hatchbacků nižší střední třídy pravidelně prohrává. Není totiž tak sportovní jako třeba nový Hyundai i30 N nebo Seat Leon Cupra, na druhou stranu ale nabízí obrovský vnitřní prostor a současně pořád ještě docela zajímavé svezení. Že i s velkou Octavií vybavenou pohonem přední nápravy může být zábava, to se pokusilo ukázat indické zastoupení v době, kdy na tamní trh uvádělo modernizovanou variantu.

Doporučujeme: Srovnávací test — Škoda Octavia RS 245 vs. VW Golf GTI Performance vs. Seat Leon Cupra

Výsledek si můžete prohlédnout na přiloženém videu. Jistě, na asfaltu s Octavií RS vybavenou pohonem přední nápravy opravdu driftovat nejde, nicméně snaha se cení. Navíc, jak upozorňují kolegové z autoevolution.com, kteří video připomněli, těžko asi najdete někoho, kdo by uváděl Octavii RS s větším zaujetím. Podobná prezentace je každopádně zábavnější než nekonečné vyprávění o tom, co všechno dokážou bezpečnostní a multimediální systémy.

Pro zajímavost, indičtí zákazníci mají k dispozici výhradně zážehovou verzi naladěnou na 169 kW (230 k) a spojenou s automatickou dvouspojkovou převodovkou. Cena na tamním trhu začíná v přepočtu částkou 820 tisíc korun.

Video: Takhle to dopadne, když si Indové hrají se Škodou Octavia RS
Ohodnoťte tento článek!
2.2 (43.64%) 22 hlas/ů

8 KOMENTÁŘE

PŘIDAT KOMENTÁŘ: