Video: Nové BMW Z4 M40i obletělo Nordschleife v čase 7:55

  • BMW Z4 zajelo Nordschleife pod osm minut

  • Je rychlejší než M3 CSL nebo M2

  • Americká verze má mít údajně ještě silnější motor

Na kompletní představení BMW Z4 si ještě chvíli musíme počkat. Automobilka zatím odhalila jen produkční vzhled a informace pouze o vrcholné motorizaci M40i s přeplňovaným řadovým šestiválcem 3,0 l. Ten má v Evropě výkon 340 koní a na 100 km/h má akcelerovat za 4,6 sekundy. O schopnostech vrcholné verze BMW Z4  mnoho napoví čas, za jaký objede jedno kolo po severní smyčce Nürburgringu.

Doporučujeme: BMW poprvé ukazuje novou generaci řady 3. Zatím ale jako maskovaný prototyp

Testovací pilot magazínu Sport Auto Christian Gebhardt se s novým BMW Z4 dostal na Nordschleife na 7:55,41, což je čas na úrovni BMW M3 CSL (E46). Vlastně ještě o trochu lepší. A je to také lepší čas, než jaký zajelo BMW M2. Každopádně cokoli, co se dostane na Nordschleife pod osm minut, je už hodně rychlé auto.

Zajímavé je, a zatím je to jen spekulace z BMW Blogu, že americká specifikace Z4 M40i, nesvázaná evropskými emisními předpisy, dostane silnější motor. V americké verzi by tak měl šestiválec dosahovat na výkon okolo 380 koní. Podrobnosti o BMW Z4 by se měly představit v pondělí. Prodej novinky, která vzniká spolu s Toyotou Supra, bude zahájen v zimě.

Video: Nové BMW Z4 M40i obletělo Nordschleife v čase 7:55
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: