Video: Co dělat v situaci, když zůstanete na přejezdu mezi závorami? Zlomit je není žádný problém

  • Ministerstvo dopravy připravilo video, které názorně ukazuje, co dělat, když zůstanete stát na přejezdu mezi závorami 

  • Řidiči mají z mohutných závor zbytečný respekt. Lze je snadno nadzvednout nebo prostě prorazit 

  • Video navazuje na nedávnou nehodu v Uhříněvsi u Prahy, kdy na přejezdu mezi závorami zůstal stát kamion 

Ministerstvo dopravy zveřejnilo video, které názorně ukazuje, jak se zachovat v situaci, kdy řidič zůstane stát na přejezdu mezi zavřenými závorami. Pokud člověk bude dodržovat předpisy, k něčemu takovému by dojít nemělo, ale když už se tak stane, rozhodně není dobré na přejezdu zůstat a čekat, což nedávno udělal v Uhříněvsi u Prahy řidič kamionu:

Jednou provždy: Lepší prorazit závoru, než čekat na vlak. A lepší používat rozum, než natáčet video

Aktuálně zveřejněné video není první svého druhu. Něco podobného jsme si už ukazovali v článku věnovaném samotné nedávné nehodě, která jako zázrakem nebyla smrtelná. Ale v tomto případě více než jindy platí, že opakování je matka moudrosti. Takže jestli vás zavřou závory na přejezd, normálně skrz ně projeďte. Zlomí se snadno, což jasně dokládá také úvodní video.

K situaci, kdy řidiče závory zavřou na přejezdu, typicky dochází v momentě, když jedou dva vlaky relativně blízko za sebou. Když projede jeden, závory se zvednou, ale červená světla nezhasnou. Někteří řidiči už v té chvíli vjíždí na přejezd, protože automaticky předpokládají, že světla během pár sekund svítit přestanou. Jenže pokud následuje v rychlém sledu další vlak, světla blikají dál a naopak se závory znovu rychle zavřou.

Video: Co dělat v situaci, když zůstanete na přejezdu mezi závorami? Zlomit je není žádný problém
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: