Video: Chytré „brzdové světlo“ na helmě zlepší viditelnost motocyklistů

  • Přídavné světlo na helmu má řešit nedostatečnou viditelnost motocyklistů 

  • Diodové světlo samo pozná, kdy motocyklista zpomaluje. S motorkou ani s chytrým telefonem není propojeno 

  • Vše je zatím ve stádiu příprav, novinka by se měla začít prodávat příští rok

Motocyklistům začíná další sezona, takže zřejmě není náhoda, že právě v tuhle chvíli se objevila zpráva o přídavném osvětlení BrakeFree. Má za úkol vylepšit viditelnost motocyklistů.

Doporučujeme: Na prodej je dieselová apokalyptická motorka s pohonem obou kol. Máte zájem?

Princip je jednoduchý. Zařízení o hmotnosti 170 gramů si motocyklista dá na zadní stranu helmy a tím by mělo být vše vyřešeno. Stovka světelných diod zařídí lepší viditelnost při jízdě, protože zadní stranu helmy mají ostatní účastníci silničního provozu lépe na očích. Zároveň ale zařízení funguje také jako brzdové světlo.

A v tom je právě podle autorů projektu největší kouzlo. Zařízení BrakeFree není potřeba složitě propojovat s motocyklem nebo chytrým telefonem. Samo rozpozná, že motorka zpomaluje. Brzdové světlo rozsvítí nejen tehdy, když opravdu fyzicky brzdíte, ale také při brzdění motorem, kdy klasická brzdová světla nesvítí. Zkrátka pokaždé, kdy zpomalujete. Zároveň zařízení detekuje i nouzové brzdění. Pak začne blikat přerušovaně, jak to dnes běžně známe z osobních aut.

Doporučujeme: Harley-Davidson Road King Special sází na drsný vzhled

Přídavné světlo má vlastní baterii, která vystačí na osm až deset hodin provozu. Dobito je za dvě hodiny přes USB konektor. Tvůrci projektu aktuálně sbírají finance na dokončení vývoje. Start výroby je naplánován na jaro příštího roku.

Video: Chytré „brzdové světlo“ na helmě zlepší viditelnost motocyklistů
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 8 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: