Video: Alfa Romeo Giulia QV zajela Nürburgring rychleji než Porsche Panamera Turbo

Alfa Romeo se dlouho chlubila tím, že sportovní verze nového sedanu Giulia s přeplňovaným šestiválcem od Ferrari o výkonu 510 koní je nejrychlejší čtyřdveřový sedan na legendární severní smyčce Nürburgringu. Jenže řeči jsou jedna věc a důkazy druhá. Nyní však Alfa Romeo zveřejnila video, na kterém můžeme vidět Giulii QV, kterak ji testovací pilot Fabio France prožene po legendární Nordschleife za 7 minut a 32 sekund.

Nechceme spekulovat o tom, jak moc auto bylo sériové a jaké použilo pneumatiky (podle všeho to jsou pláště od Pirelli). Čas 7:32 staví novou Alfu Romeo Giulia do úplně jiného světla, neboť poráží doposud nejrychlejší čtyřdveřový sedan na Nordschleife — Porsche Panamera Turbo. Čtyřdveřové Porsche totiž potřebovalo k objetí okruhu 7 minut a 38 sekund. Alfa Romeo říká, že Giulia QV s manuálem zajede kolo za 7:39.

Jen připomeneme, že šestiválec 2,9 l se dvěma turby pochází z dílny Ferrari a podle tabulkových hodnot dostane Giulii s pohonem zadních kol, samosvorem a automatickou převodovkou na 100 km/h za 3,9 sekundy. Maximální rychlost je 307 km/h a na videu lze vidět, že Alfa Romeo Giulia QV dosáhla v jedné chvíli na opravdu slušných 284 km/h – ve stoupání a v zatáčce. Ono to asi nebude úplně pomalé auto…

Video: Alfa Romeo Giulia QV zajela Nürburgring rychleji než Porsche Panamera Turbo
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: