VCHD Cargo investuje do vozového parku

Česká přepravní společnost VCHD Cargo za letošní rok nakoupila tažná a přípojná vozidla v hodnotě 66 milionů korun. Finance do plánované obnovy vozového parku jsou v meziročním srovnání o 8 % vyšší. Průměrné stáří vozidel společnosti nyní činí 2,8 roku.

Pod značkou VCHD Cargo (dříve Východočeská dopravní) po evropských silnicích jezdí přes 150 tažných a 150 přípojných vozidel. Linky VCHD Cargo pravidelně zavážejí více než 70 destinací v celé Evropě. Společnost každý rok investuje do obnovy svého vozového parku tak, aby jeho stáří nekleslo pod čtyři roky. V letošním roce nakoupila VCHD Cargo 27 motorových vozidel, z toho většinu typu Scania pro výměnné nástavby, a 25 přípojných vozidel.

Vozový park VCHD Cargo zahrnuje různé typy a značky tažných a přípojných vozidel a veškerá technika je vybavená i pro přepravy nebezpečného zboží dle dohody ADR. Společnost se specializuje na pravidelné linkové exportní přepravy, které většinou realizuje ve výměnných nástavbách, i to je pak zohledňováno v pořizování nové techniky.

„Po letošních investicích je 100 % našich tažných zařízení v nejvyšším emisním standardu Euro6, snažíme se o minimalizaci vlivu našeho podnikání na životní prostředí, takže nákup techniky je volen vždy s tímto aspektem. Kromě toho samozřejmě pravidelně proškolujeme naše řidiče v oblasti bezpečné a úsporné jízdy s ohledem na minimum spotřeby a emisí. Parametrů, které při nákupu techniky zvažujeme je mnoho, na první místě stojí ale vždy spotřeba, bezpečnost a komfort pro naše řidiče,“ vysvětluje ředitel VCHD Cargo Ing. Pavel Sirotek.

VCHD Cargo investuje do vozového parku
Ohodnoťte tento článek!
2.6 (52.7%) 63 hlas/ů