V továrně nedotáhli šroubky. Automobilka teď musí svolat půl milionu vozů

Zdroj: Archiv MF
  • Do servisů musí zamířit na půl milionu aut koncernu FCA kvůli špatně fungujícím stěračům

  • Problém se týká amerických pick-upů RAM, ale i globálně prodávaného Jeepu Compass

  • Oprava v servisu bude nečekaně jednoduchá, zaměstnanci jen dotáhnou šroubky

Celkem 553 950 aut musí svolat dvě značky koncernu FCA, konkrétně výrobce pick-upů RAM a SUV Jeep. Vozy totiž mohou mít problém se stěrači, které nejprve začnou špatně čistit čelní sklo a poté selžou úplně. Dealeři už v této souvislosti řešili 439 žádostí o záruční opravu.

Problém se týká modelů RAM 1500 a RAM 1500 Classic vyrobených mezi 28. dubnem 2019 a 3. březnem 2020, jde celkem o 316 626 aut. Dalších 108 962 vozů musí svolat Jeep, u něj to je kompaktní model Compass. Jde o americká čísla, v Kanadě se svolává 76 280 vozů, v Mexiku 3280 aut a 48 802 vozů na dalších trzích.

Díra v podlaze, slabé brzy nebo vadné airbagy. Svolávací akce loni postihly 300 modelů aut

„Nesprávně vytvořený kloub hlavy ramene stěrače nemusí správně zapadnou do drážky hlavy kloubu na rameni stěrače, což může vést ke klouzání kloubu a následnému selhání správné funkce ramene stěrače, pokud je systém aktivován,“ popisuje složitou formulací závadu americký bezpečnostní úřad NHTSA.

Z toho by se mohlo zdát, že oprava nebude snadná, nebo že snad bude nutné stěrače vyměnit za nové. To ale není v plánu. Autorizované servisy zvou k jednoduché opravě. Ta má jenom jediný krok – zaměstnanec servisu dotáhne šroubky stěrače. Oprava je samozřejmě zdarma.

V továrně nedotáhli šroubky. Automobilka teď musí svolat půl milionu vozů
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (93.33%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: