U Hyundai navrhli „auto“, které si postaví každý sám. Stačí zajít do hobbymarketu

  • Soapbox autíčko navržené evropskou centrálou Hyundai je vyrobeno z dostupných dílu z hobbymarketů

  • K dispozici je kompletní návod na montáž včetně popisného videa

  • Podle korejské automobilky vzniklo hlavně proto, aby spolu rodiny mohly trávit více času

Zatímco na tento týden chystá korejská automobilka premiéru nové generace SUV Hyundai Tucson, které se bude vyrábět v nošovické továrně, zveřejnila ještě další novinku. Jde o takzvané „soapbox“ autíčko, jednoduše řečeno kárku určenou pro jízdu z kopce, do které se ale mohou posadit děti i dospělí.

Model, který vznikl v evropské centrále korejské značky, není na prodej. Místo toho Hyundai sdílí plány na jeho stavbu včetně video návodu s veřejností. Cílem podle automobilky je, aby si lidé autíčko doma postavili a díky tomu trávili více času se svou rodinou. A nebo se rovnou zabavili během karantény.

Aston Martin ukázal DB5 v dětské velikosti. Stojí přes milion korun

Vozítko je dlouhé zhruba metr a primárně jej tvoří dřevěné díly hlavně z OSB desek. Jinak se používají klasické šrouby, háčky nebo táhla. Kolečka jsou – ano, ze stavebního kolečka. Nechybí brzdová soustava. Pro zjednodušení se nezatáčí volantem nýbrž pomocí dvou páček vyrobených z konců šroubováků.

Pokud se i vy chcete pustit do stavby autíčka, můžete si návod k němu stáhnout na oficiálních stránkách. Jakmile budete mít připravené díly na stavbu, stačí si pustit následující video a vozítko podle něj jednoduše složit.

U Hyundai navrhli „auto“, které si postaví každý sám. Stačí zajít do hobbymarketu
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (74.29%) 7 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: