U České Lípy rezivějí spousty starých Tater. Čeká je ale postupná renovace

  • V Žandově u České Lípy se nachází množství starých Tater

  • Nejde o vrakoviště, ale o muzeum historických vozů

  • Majitel počítá s tím, že auta bude postupně renovovat a prodávat

  • Ceny Tatry 603 v současnosti atakují jeden milion korun

Ceny socialistických aut letí v posledních letech raketově vzhůru. Ještě nedávno vysmívané modely jako Škoda 105/120 se dnes prodávají za podobné ceny jako mimořádně vybavené BMW řady 7 generace E32 nebo nesmrtelný Mercedes-Benz W124 v provedení 300CE.

Extrémně ceněná je především značka Tatra, zejména pak technicky unikátní model Tatra 603. V současné době se jakékoliv originální díly na Tatru 603 vyvažují zlatem a každý, kdo najde nějaký zapomenutý kousek ve stodole, si může mnout ruce, protože má doma skutečný poklad.

Některé odložené kousky mají i motor. Ty jsou obzvláště cenné
Na dvorku za muzeem stojí také Tatraplán a několik modelů 613

O to více překvapí informace, že v malé vísce na severu Čech se nachází místo, kde odpočívá hned několik poněkud zbídačených kusů tohoto vládního vozidla. Většina „uloženek“ je na první pohled ve špatném stavu, nicméně i tak jde o mimořádně cennou sbírku. Podrobněji jsme se ikonické limuzíně z Kopřivnice věnovali před časem v samostatném článku:

Tatra 603 budila před šedesáti lety ve světě úžas. A budí ho i dnes

„Vrakoviště“ se nachází v Žandově u České Lípy a upozornil na něj jeden z fanoušků facebookové stránky TATRA T77/T87/603/613/T700 / T700 GT, kde si jeho příspěvku všiml magazín AutoRevue.cz. Ve skutečnosti nejde o žádné vrakoviště, ale o muzeum. V jeho sbírce se nachází více než slušná kolekce veteránů nejen kopřivnické značky, ale hlavně historických motocyklů Jawa a CZ.

Majitel samozřejmě auta nenakoupil proto, aby je postupně nechal zrezivět. Do telefonu nám řekl, že je plánuje postupně renovovat a prodávat. Z obchodního hlediska to dává smysl, pěkné šestsettrojky se dnes prodávají přibližně za milion korun. Uvidíme, kolik z těchto na první pohled „mrtvých“ Tater se mu podaří dostat zpět na silnici.

U České Lípy rezivějí spousty starých Tater. Čeká je ale postupná renovace
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (96.67%) 6 hlas/ů

3 KOMENTÁŘE

  1. Když vidím ten bordel a stav, snad jen totální naivka co věří na jednorožce by věřil tomu, že majitel z tohohle nekompletniho šrotu vykrese auta renovovana do stavu, jaký si zaslouží. Přijde mi to spíš jako sbírka vraku majitele -cekatele na to, komu kdy jaké torzo na soucasne “retrovlne” prodá a tak na tom vydělá. Za 30 let v oboru veteránů a renovaci jsem nikde u nikoho kdo to myslel vážně a uměl na urovni neviděl takovýhle bordel, auta neuklizena pod střechou, díly z nich pečlivě neuložené a neutridene a a nepopsané. Tak se poznají renovační profici od spekulantů s a smelinaru s vrakama….

PŘIDAT KOMENTÁŘ: