TZ: Volkswagen Transporter 6. generace dokládá na IAA Užitkové vozy svou rozmanitost

  • Na IAA je vystaveno 33 různých variant modelové řady T

  • Multivan PanAmericana jako ideální vozidlo pro individualisty

  • Nabídku rozšiřuje nová varianta motoru s výkonem 84 kW 

Volkswagen vystavuje na letošní výstavě IAA Užitkové vozy 2016 v Hannoveru širokou nabídku šesté generace modelové řady Transporter, která sahá od skříňové verze přes nejrůznější nástavby a vestavby pro řemeslníky, modely Caravelle a California až po Multivan s vrcholnou výbavou.

Multivan PanAmericana má mimořádné postavení v rámci rozmanité modelové řady T, která bude vystavena v celkem 33 různých variantách v expozicích značky Volkswagen Užitkové vozy v hale 12 a na venkovní ploše. „PanAmericana“ snoubí komfort Multivanu s terénními schopnostmi vozidla kategorie SUV. Multivan PanAmericana suverénně zvládne jakýkoli úkol, bez ohledu na to, kudy povede zvolená trasa!

Multivan PanAmericana si bez problémů poradí i s neschůdným terénem díky zvýšení světlé výšky o 20 milimetrů (na přání se dodává podvozek se standardní světlou výškou) a 17“ nebo na přání 18“ kolům z lehké slitiny. Na jízdu terénem je připraven také dalšími prvky výbavy, mezi něž patří přední a zadní nárazník se strukturovanou lakovanou povrchovou úpravou, stylové ochranné panely vpředu a vzadu, ochranné obložení bočních prahů a boční ochranné fólie proti odletujícím kamenům na spodní části karoserie.

Kromě těchto funkčních prvků disponuje Multivan PanAmericana také výrazným a zároveň ušlechtilým vzhledem, k němuž přispívají tmavě tónovaná skla oken prostoru pro cestující, tmavě tónované kryty zadních světlometů LED, maska chladiče Highline a velmi kvalitní logo PanAmericana na střešních B sloupcích.

Multivan PanAmericana přesvědčí nejen svým zevnějškem. Na přání dodávaná podlaha z žebrového plechu v prostoru pro cestující a robustní podlahové rohože z pryže zvládnou také přepravu znečištěných horských kol a sněhem pokrytých snowboardů. Vzhůru za dalším dobrodružstvím!

Koncept multifunkčního, robustního a zároveň elegantního všestranného vozidla je důsledně promyšlen až do posledního detailu, což dokládají například multifunkční volant a hlavice řadicí páky obšité kůží, automatická klimatizace Climatronic, osvětlené prahové lišty s nápisem PanAmericana a pedály z ušlechtilé oceli.

Celý interiér se vyznačuje kombinací velmi kvalitních a odolných materiálů. Exkluzivní charakter této speciální edice modelu Multivan umocňují typické stylistické prvky, jako jsou sedadla se speciálními vloženými prvky (black & white), bočními polštáři čalouněnými Alcantarou a lemováním s prošíváním v odpovídající kontrastní barvě, jakož i na přání dodávané dvoubarevné čalounění kůží.

Nový Multivan PanAmericana je kromě osvědčeného pohonu všech kol 4MOTION nabízen alternativně také ve verzi s pohonem předních kol. Zákazník má díky této rozmanitosti nabídky velkou svobodu rozhodování při hledání ideálního vozidla přesně pro své potřeby.

Nový Multivan PanAmericana je nabízen se zážehovými a vznětovými motory s výkonem od 84 kW/114 k ve verzích s pohonem předních nebo všech kol. Na českém trhu je zatím v nabídce jen varianta se vznětovým motorem 150 kW s pohonem všech kol 4MOTION a to buď s manuální, nebo automatickou převodovkou za cenu od 1 585 054 Kč včetně DPH.

Motor TDI s výkonem 84 kW rozšiřuje s okamžitou platností nabídku motorů pro modelovou řadu T o atraktivní variantu, která uzavírá mezeru mezi jednotkami TDI o výkonu 75 kW a 110 kW. Díky tomu je nyní pro velmi úspěšnou modelovou řadu T na výběr pět vznětových jednotek a dva zážehové motory s rozsahem výkonu od 62 kW do 150 kW.

Tisková zpráva

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: