TZ: Bentley Flying Spur W12 – čtyřdveřová elegance a výkon

  • Vyšší výkon a točivý moment a pružnější reakce

  • První čtyřdveřové Bentley s maximální rychlostí nad 200 mil za hodinu (325 km/h)

  • Výkon vzrostl na 635 PS (626 bhp) a 820 Nm (605 lb. ft.)

  • Zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhé 4,5 sekundy (0-60 mil/h za 4,2 sekundy)

  • Tmavý sportovní design karoserie, jedinečné stylové prvky v interiéru

  • Nové odpružení zajišťuje větší kontrolu nad vozem a lepší ovládání, aniž by bylo nutné slevit ze standardu v oblasti pohodlí  

Společnost Bentley Motors dnes představila nového člena rodiny Flying Spur: luxusní, stylové, a výkonné Flying Spur W12 S. Nový model je prvním čtyřdveřovým Bentley, které dosahuje maximální rychlosti nad 200 mil za hodinu a nabízí sportovnější zážitky majitelům, kteří hledají vyšší výkon, točivý moment a pružné reakce.

Flying Spur W12 S se pyšní několika tmavými stylovými prvky, které slibují nové a lepší dynamické vlastnosti. Řada detailů černého obložení – včetně mřížky chladiče a rámečků světlometů v lesklém dekoru Beluga, zadní difusér a volitelné karbonové prvky propůjčují novému modelu sebevědomý vzhled, který přesně odpovídá jeho vyšším výkonům.

Wolfgang Dürheimer, předseda představenstva a generální ředitel Bentley Motors uvedl: „Flying Spur W12 S představuje luxusní sedan s mimořádným výkonem. Díky našemu slavnému motoru W12 v sobě spojuje lepší dynamiku a větší sílu s asertivnějším designem karoserie a vnitřku vozu. A to je ideální volba pro zákazníky, kteří hledají osobitý přístup.“

Výkon nad 200 mil/h – nejrychlejší Flying Spur

Díky silnému šestilitrovému motoru W12 se dvěma turbodmychadly se Flying Spur W12 S může pyšnit vyšším výkonem a točivým momentem. Pečlivou kalibrací a seřízením bylo dosaženo zvýšení výkonu motoru z 625 PS na 635 PS (6262 bhp) a točivého momentu z 800 Nm na 820 Nm (605 lb. ft.) pro ještě dynamičtější jízdu. Maximálního točivého momentu se dosahuje již při 2000 otáčkách, takže jízda působí dojmem lehkosti.

Zvýšení výkonu znamená, že Flying Spur W12 S dosahuje maximální rychlosti 325 km/h (202 mil/h). Jde o první čtyřdveřové Bentley, které dokáže jet více než 200 mil za hodinu. Zrychlení na 100 km/h dosáhne za 4,5 sekund (0-60 mil/h za 4,2 sekund).

V souladu s moderní tradicí vozů Bentley se síla přenáší na vozovku prostřednictvím systému pohonu všech kol s rozdělením točivého momentu v poměru 40:60. Jízda je tak jistá a strhující na každém povrchu a za každého počasí.

Vyšší výkon není jedinou novinkou. Novým a citlivějším odpružením u Flying Spur W12 S je dosaženo lepší ovladatelnosti vozu a ještě lepší trakce. Volitelné brzdy z karbon-keramického kompozitu lze objednat s třmeny v červené nebo černé barvě.

Nová vlajková loď modelů Flying Spur má specifické nastavení tlumení a stabilizace pro angažovanější a agilnější jízdu. Díky chytrému nastavení odpružení, které zachovává distingovaný pocit z jízdy, jímž je Flying Spur W12 znám, zůstává verze S luxusním sedanem jak pro ty, kdo dávají přednost jízdě s řidičem, tak pro každého, kdo chce řídit sám.

Působivý design naznačuje vyšší výkon

Tým designérů Bentley vytvořil působivou atletickou vizáž, v níž se snoubí tradiční stylingové prvky Bentley se sportovním přístupem. Ostré hrany doplňují muskulární záď, zatímco světla pro denní svícení s LED diodami, decentní prvky černého obložení a stylová kola z lehké slitiny propůjčují Flying Spuru moderní a soudobý vzhled.

Nové detaily karoserie v lesklém černém provedení, unikátní prošívání kůže a nový stylu karoserie i interiéru vozu – to vše odráží asertivnější a temnější povahu Flying Spur W12 S.

Rámeček mřížky chladiče, okenní lišty, světla, zadní nárazník, prvky pod klikami dveří a krytky ostřikovačů jsou v provedení černý lesk. Součástí nového znaku W12 S na sloupku D je černé „S“. Sportovní design předního nárazníku, zadní difuséry a boční zrcátka v lesklém dekoru Beluga a mřížka chladiče v černém lesku jsou převzaty z nového Flying Spur V8 S.

Přední i zadní světlomety se dočkaly tmavého tónování, zatímco nový prvek osazený ve spodní části nárazníku poukazuje na asertivnější styl jízdy.

Flying Spur W12 se dodává s jedenadvacetipalcovými koly s designem 7 paprsků s novým černým povrchem ve vysokém lesku anebo volitelně s jedenadvacetipalcovými sportovními koly v pětipaprskovém directional designu s lesklým černým povrchem či v tmavém odstínu.

Uvnitř se Flying Spur W12 S pyšní stylovými prvky, které podtrhují jeho sportovně-luxusní vzhled. Exklusivní ručně vyráběný interiér nabízí širší škálu barev, nový povrch palubní desky a jedinečné prošívání.

Ve standardu jsou součástí nového interiéru jedinečný černý engine-spin povrch palubní desky a okenní lišty (další možností je saténově matný karbonový povrch), symbol W12 S na opěrkách hlavy vyšívaný v kontrastní barvě nebo v barvě sedadel, prahové lišty W12 S vpředu i vzadu, trojramenný volant Sport Plus a vroubkované lopatky řazení, které jsou u ostatních modelů dostupné jen jako individuální výbava.

Nového jedinečného barevného řešení modelu Flying Spur W12 S je dosaženo díky jednobarevnému interiéru s akcenty z kůže v jednom ze 17 dostupných odstínů a jedinečnému prošívání kontrastujícímu se vzorem kosočtverců, sportovním volantem Sport Plus a zbytkem interiéru.

Flying Spur – Technologie na dosah ruky

Flying Spur je vybaven celou řadou technologií, díky nimž se stává ideálním místem pro práci i odpočinek na cestách.

Inovativní dálkové ovládání s dotykovou obrazovkou umístěné v obložené středové konzoli v zadní části vozu umožňuje jediným dotekem ovládat klima ve voze i informační a zábavní systémy z pohodlí zadního sedadla. Flying Spur nabízí i WiFi hotspot umožňující připojení kdykoliv během jízdy.

Prodej nového Flying Spur W12 S zákazníkům bude zahájen koncem roku.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: