TPCA navazuje na dlouhodobou spolupráci s HZS

Vedení kolínské automobilky TPCA předalo symbolický klíč od nového hasičského vozidla (CAS) do rukou ředitele HZS Středočeského kraje plk. Ing. Miloslava Svatoše.  Jedná se o vůz, který se od starších na první pohled liší barvou – z důvodu lepší viditelnosti září reflexně červenou barvou RAL 3024.

Mezi další moderní prvky patří datová sběrnice k řízení provozu účelové nástavby CAN-bus nebo stavoznaky v LED provedení.

Společnost TPCA tak navazuje na dlouhodobou spolupráci se složkami integrovaného záchranného systému a přispívá tak k zajišťování zdraví a bezpečí nejen pro své zaměstnance. Zaměstnanci TPCA využili možnosti prohlédnout si tento vůz i zblízka.

„Jsem rád, že díky tomuto vozu budou hasiči moci přispět k ještě větší bezpečnosti nejen v průmyslové zóně ale především i pro zásah v blízkých obcích nebo na dálnici,” dodává manažer korporátních záležitostí Tomáš Paroubek.

TPCA Toyota Peugeot Citroën je společným podnikem Toyota Motor a PSA Group. Výroba v závodě postaveném v roce 2002 v průmyslové zóně Kolín – Ovčáry byla zahájena v únoru roku 2005. V TPCA v současnosti pracuje 2400 lidí. Firma v současné době vyrábí modely Toyota Aygo, Peugeot 108 a Citroën C1 a představuje jednoho z největších exportérů v České republice.

TPCA navazuje na dlouhodobou spolupráci s HZS
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 2 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: