Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku

  • Toyota připomněla svůj malý ostrý hatchback novým videem 

  • Yaris GRMN dostane výkonný motor, manuální převodovku a samosvor 

  • Na český trh vůz dorazí začátkem příštího roku 

Toyota Yaris GRMN se představila už v březnu na autosalonu v Ženevě. Okamžitě se ukázalo, že půjde o velmi zajímavý malý sportovní automobil, protože ho technici opatřili vším, co si zájemce o sportovní svezení může přát. Jenže než si budete moci tohle auto pořídit, pár měsíců to ještě potrvá. Proto automobilka připomněla svou ostrou novinku dalším videem.

Doporučujeme: Ženeva 2017 — Toyota Yaris GRMN má všechno. Kompresor, samosvor i manuál

V něm sice nenajdete zajímavé průlety zatáčkami někde na Ringu, ale za pozornost stojí zvuk. Yaris GRMN totiž zní vskutku zajímavě. A podle všeho bude také zajímavě jezdit, protože pod kapotou má kompresorem přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,8 litru disponující výkonem 154 kW (210 k), jedinou možností je manuální převodovka a na přední nápravě najdeme samosvorný diferenciál Torsen.

Shodou okolností jsme se na nedávné oslavě 20. výročí hybridního pohonu značky Toyota dotazovali právě na Yaris GRMN a jeho příchod na český trh. Pokud vás tato novinka zajímá, dočkáte se začátkem příštího roku.

Doporučujeme: Nejdelší drift na světě nově měří více než 165 km. Na oficiální potvrzení ale ještě čeká

Mimochodem, schyluje se nám tu k velice zajímavému konkurenčnímu boji. Kromě Toyoty Yaris GRMN totiž brzy dorazí na trh také nové dvoulitrové Polo GTI a zapomenout bychom neměli ani na novou Fiestu ST. Ta pro změnu používá přeplňovaný tříválec navíc se systémem deaktivace jednoho válce.

Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.33%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: