Toyota má nový program na úpravu svých vozů. Sportovní může být třeba i Prius

  • Toyota představila nový program GR 

  • Díky němu zákazníci dostanou sportovní úpravy různých modelů

  • Součástí je také možnost individuálně dokoupit sportovní příslušenství 

  • Zatím se jedná o čistě japonskou záležitost, časem by se ale některá auta měla dostat také na další trhy

Toyota na sebe upozornila před několika měsíci, když představila Yaris GRMN. Velmi slibně vypadající vůz ovšem vznikne pouze v limitované sérii, takže se na všechny zájemce nedostane. Truchlit ale nemusíte, protože aktuálně přichází nový sportovní program GR.

Řada GR obecně označuje sportovní modely, přičemž GRMN je zkratka určená těm nejostřejším verzím, které budou limitované. Přesně jak tomu bylo je u Yarisu. Dostupnější a početně neomezené modely ponesou označení GR, případně bude v rámci této řady k dispozici rovněž varianta GR Sport, což představuje jen lehčí úpravy dostupné už pro téměř všechna auta včetně například vysoce nesportovní Toyoty Prius.

Doporučujeme: Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku

Toyota aktuálně uvedla na japonský trh modely Vitz GR, respektive Prius PHV, Vitz, Harrier, Mark X, Voxy a Noah v provedení GR Sport. Další budou následovat, a to včetně přiostřené Toyoty GT86 GR.

Konkrétní úpravy se týkají zejména vzhledu, jiné jsou také sedačky, pedály nebo volant. Po technické stránce bude upraven podvozek, takže třeba zmíněný Prius dostane tužší nastavení a dokonce i dodatečné výztuhy. Zájemci o individuální úpravy pak mohou využít program GR Parts, což je v podstatě to samé jako M Performance od BMW.

Jak už bylo řečeno, tato novinka se zatím týká výhradně japonského trhu (s výjimkou modelu Yaris GRMN), Toyota ovšem ve své tiskové zprávě upozorňuje, že některé modely řady GR vyšle také na další trhy. Uvidíme, co se nakonec dostane do Evropy.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: