Toyota GT86 se nakonec dočká nové generace. Přijde v roce 2019

  • Toyota GT86 se nakonec nástupce dočká

  • Základní koncepce s pohonem zadních kol zůstane zachována

  • Díky hybridům v nabídce Toyoty může přežít i atmosférický motor s vyššími emisemi

Jednoduchá kupé Toyota GT86 a Subaru BRZ vyvolala vlnu senzace, i když po počátečním boomu zájem pomalu opadl. Toyota dokonce zvažovala, že nechá moderní reinkarnaci legendární „hatchi-roku“ dojít ke konci životního cyklu a pak její výrobu bez náhrady ukončí. Vypadá to ale, že nástupce nakonec bude.

Šéf evropské Toyoty Karl Schlicht pro britský Autocar potvrdil, že přípravy nové generace jsou v plném proudu a že podobné auto hraje v nabídce Toyoty důležitou roli. Značka chce mít ucelenou nabídku sportovních modelů a jak GT86, tak chystaná Supra do ní perfektně zapadají. Zatímco GT86 má hrát roli jednoduchého a cenově dostupného auta, Supra (vyvíjená spolu s BMW) má ukázat složitější technologické postupy.

Doporučujeme: Manuální převodovka je vymírající druh. V USA ji mají jen 3 % nových aut

Toyota nechce potvrdit, jestli přípravy další generace budou probíhat společně se Subaru. Celková koncepce včetně plochého motoru vpředu má zůstat stejná. Jen připomínáme, že značka Subaru patří do koncernu Fuji Heavy Industries, ve kterém má Toyota téměř 17% podíl.

Nástupce Toyoty GT86 je plánován na rok 2019. Spíše než o revoluci půjde o důkladné vylepšení stávajícího modelu. Čekejme lepší multimediální systém, což si trh dnes žádá. Ohledně motoru je ještě těžké spekulovat, ale protože má Toyota poměrně rozsáhlou nabídku hybridů a plug-in hybridů, nemusí průměrné emise u malosériové GT86 tolik řešit. Takže i ten atmosférický motor, pomalu vymírající druh, by mohl zůstat.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: