Toyota na autosalonu v Tokiu poprvé představí Tj Cruiser

Společnost Toyota Motor Corporation má v plánu na 45. ročníku tokijského autosalonu poprvé představit svůj nový koncepční vůz Tj Cruiser z kategorie crossoverů. Koncept Tj Cruiser je ukázkou harmonického spojení prostorné skříňové dodávky a robustního designu SUV.

Model Tj Cruiser byl navržen pro řidiče vyznávající životní styl, který zahrnuje práci v kombinaci se zábavou ve volném čase. Písmeno „T“ v označení Tj Cruiser představuje „Toolbox“ (skříňka na nářadí), s poukazem na to, že vůz spolehlivě poslouží jako pracovní nástroj, zatímco „j“ znamená „joy“ (radost, potěšení). Název „Cruiser“ používá Toyota již tradičně pro svá SUV, přičemž zde má vyjadřovat dynamický potenciál vozidla. Sedadla je možné sklápět zcela do roviny, a tak Tj Cruiser snadno pojme nejrůznější outdoorové vybavení a zároveň dovoluje převážet dlouhé předměty, jako např. třímetrový surf nebo jízdní kolo.

Design

  • Z kabiny hranatých tvarů, připomínajících dodávku, vyzařuje vysoká užitná hodnota. Robustní zavěšení a velká kola o rozměrech 225/50 R20 (vídaná u vozů SUV) ladí se smělými tvary čelní partie. Tj Cruiser představuje novou kategorii spojující výhody dodávky s přednostmi vozů SUV.
  • Na kapotě, střeše a blatnících jsou použity materiály se speciální povrchovou úpravou odolávající škrábancům i nečistotám, které spolehlivě ochrání i v případě nechtěného střetu s různými překážkami.

Vnitřní prostor

  • Přední i zadní sedadla je možné sklápět do úplné roviny, a převážet tak dlouhé předměty.
  • Na zadní straně sedadel a na panelech zavazadelníku najdeme upevňovací prvky ke snadnému ukotvení nejrůznějších předmětů, od malých balíčků až po velký náklad. Velký nakládací otvor na zádi vozidla navíc usnadňuje nakládání a vykládání velkých předmětů, např. jízdních kol.
  • U sedadla přímo za řidičem lze navíc vyklopit nahoru sedák, a vytvořit tak další místo k uložení nákupu nebo jiného zboží.
  • Velký otvor posuvných dveří dovoluje snadné nakládání a vykládání velkých předmětů z boku vozidla, resp. snadné nastupování a vystupování všech členů rodiny.

Další vlastnosti

  • Očekává se využití platformy TNGA příští generace
  • V plánu pohon o obsahu 2,0 litru + hybridní soustava
  • Bude využívat pohon předních/všech kol

45. ročník mezinárodního tokijského autosalonu se koná od 25. října do 5. listopadu v prostorách výstavního centra Tokyo Big Sight v pobřežní oblasti města Tokio.

Toyota na autosalonu v Tokiu poprvé představí Tj Cruiser
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: