Tomáš Plášil byl ve čtvrtfinále Scania Driver Competitions

Tomáš Plášil předvedl v konkurenci dalších 29 řidičů z celé Evropy velmi dobrý výkon. Po úvodních sedmi disciplínách mu dokonce patřilo úžasné 5. místo. Ve čtvrtfinálovém souboji ovšem podlehl soupeři z Bosny a Hercegoviny a do závěrečných bojů o nákladní vozidlo Scania v hodnotě 100 000 eur tak už nezasáhl.

Ve švédském Södertälje se konalo evropské finále soutěže Scania Driver Competitions. Celkem se do zápolení o nákladní vozidlo Scania v hodnotě 100 000 eur zapojilo více než 20 000 řidičů z 30 evropských zemí. Do Švédska postoupili jen vítězové národních finále a mezi nimi tak nechyběl Tomáš Plášil. Řidič společnosti HOPI měl od začátku jasný cíl – zvítězit.

Scania Driver Competitions 2019, European final. First qualification round at Demo Centre. "Defense driving".

O tom, kdo se dostane mezi nejlepších 18 řidičů postupujících do čtvrtfinále, rozhodoval výkon soutěžících v 7 úvodních disciplínách: úsporná a defenzivní jízda, kontrola vozidla před jízdou, zajištění nákladu, první pomoc, přesná jízda s pomocí kamerového systému Birdview, jízda terénem a Knock the King.

„Řidič je v dopravě nejdůležitějším faktorem. Prostřednictvím soutěže Scania Driver Competitions chceme zvýšit postavení profesionálních řidičů a zdůraznit jejich velký význam pro ziskovost dopravních společností, bezpečnost silničního provozu a také vliv na životní prostředí,“ říká ředitel oddělení komunikace, značky a marketingu společnosti Scania Erik Ljungberg.19127-069

Tomáš Plášil procházel těmito disciplínami velmi dobře. V součtu bodů obsadil dokonce skvělé páté místo a ve čtvrtfinále tak patřil mezi favority na postup. V disciplíně „vodní výzva“ ovšem na svého soupeře Adnana Mujkiče z Bosny a Hercegoviny nestačil a do semifinále se tak neprobojoval.

„Nejdříve jsem byl na sebe hodně naštvaný, ale nyní musím říct, že jsem se svým umístěním spokojený. Dostat se až mezi nejlepších 18 řidičů z původních 20 000, kteří se do soutěže přihlásili, je opravdu úžasné. Nejtěžší pro mne bylo vypořádat se s vlastní nervozitou,“ říká řidič společnosti HOPI Tomáš Plášil.19128-017

Pevné nervy rozhodovaly také ve finále, do kterého se probojovali Piotr Dolengiewicz z Polska, domácí Fredrik Arwidmark a Nor Andreas Nordsjø. Posledně jmenovaný byl velkým překvapením, protože po kvalifikaci mu patřilo umístění až ve druhé devítce. Ve finálové disciplíně „poraz krále“ (Knock the King) sice norský reprezentant zprvu působil laxním dojmem, ovšem zatímco jeho soupeři kvůli přehnané rychlosti chybovali, Nordsjø si počínal naprosto suverénně a toto finále nakonec ovládl. Stal se tak již sedmým vítězem Scania Driver Competitions, nejtěžší soutěže pro evropské řidiče nákladních vozidel.

„Soutěž byla skvělou možností k otestování vlastních dovedností a vyzkoušení si řady nových věcí. Velmi se mi líbila a už se těším na další ročníky. Opět to budu zkoušet znovu a znovu, dokud mi před domem nebude stát nová Scénika,“ říká Tomáš Plášil.

Řidič společnosti HOPI Tomáš Plášil
Řidič společnosti HOPI Tomáš Plášil
Tomáš Plášil byl ve čtvrtfinále Scania Driver Competitions
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: