Tohle je pořádný diesel! Osmiválec 6,7 l Ford Power Stroke má 1270 Nm

  • Ford představil modernizovaný model F-450

  • Pod kapotou je nejsilnější naftový osmiválec v historii značky

  • Motor Power Stroke má objem 6,7 l a točivý moment 1270 Nm

Poslední dobou to je s dieselem v osobních autech dost nahnuté. Ovšem pracovní stroje, nákladní auta a klasické americké pick-upy se bez něj jen tak neobejdou. S novým naftovým motorem teď přišel Ford a je to opravdu mimořádné dílo.

Nový dieselový osmiválec Power Stroke má objem 6,7 l. Ve vrcholném provedení nabízí moc hezký výkon 336 kW (456 k) a hlavně točivý moment 1270 Nm. Prohlášení, že „to pořádně tahá odspodu“, tak dostává zcela nový rozměr. Jedná se o nejvýkonnější a nejsilnější dieselový motor, který je v této třídě aktuálně k dispozici, aspoň to tedy uvádí automobilka. Koupíte ho v pick-upu Ford F-450 v provedení s pohonem zadní nápravy, na které je samozřejmě poctivá dvoumontáž.

Doporučujeme: V USA mají Kodiaka na kolech už dávno. Vozí děti i prezidenta

Hlavní předností velkého pick-upu je tažná síla. Zatímco na korbě odveze Ford F-450 s novým osmiválcem Power Stroke 3312 kg nákladu, utáhne přívěs o hmotnosti až 9450 kg. Aby toho nebylo málo, můžete si na zadní plošinu dát i točnu a tahat také návěs. A ten může vážit až 15 300 kg. To by snad mělo na takové ty běžné rodinné výlety na chalupu stačit.

Ford si za F-450 Super Duty s tímto motorem řekne 52 830 dolarů, což je sice po přepočtu zhruba 1,2 milionu korun, ale se všemi poplatky a daněmi spojenými s dovozem by vás takové praktické rodinné auto s úsporným dieselem u nás vyšlo na zhruba dva miliony. Pořád je to ale méně, než na kolik stojí třeba Audi SQ7.

Tohle je pořádný diesel! Osmiválec 6,7 l Ford Power Stroke má 1270 Nm
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 8 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: