Tohle je nové městské SUV Škoda. Líbí? Smůla, bude jen v Číně

  • Škoda zveřejnila první skici městského SUV pro Čínu

  • U nás se prodávat nebude, dostaneme jiný model

  • Čína je pro Škodu největší trh, loni tam prodala přes 330 000 aut

Automobilka Škoda si pro nadcházející autosalon v Pekingu připravila nové kompaktní městské SUV. Podobný model očekáváme i v Evropě, ale novinka představená v Pekingu bude určena výhradně pro místní trh, bude se také v Číně vyrábět. Evropský model bude odlišný. Nejen po stránce designu, ale hlavně technicky.

Prozatím nemáme ani potvrzeno, jak se bude nové malé SUV značky Škoda pro Čínu jmenovat a jestli opravdu dostane jméno Kamiq, které se objevilo v souvislosti s již uniklými fotkami velice podobného modelu právě pro asijské trhy.

Doporučujeme: Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG — Lídr třídy

Čína je pro koncern Volkswagen a také značku Škoda nesmírně důležitá. Vždyť i díky ní se poprvé v historii dostala mladoboleslavská automobilka přes milion prodaných vozů ročně. Na prodejích značky se SUV podílí v Číně 30 % a celkem se v Číně prodá asi čtvrtina všech vyrobených škodovek. V roce 2017 prodala Škoda v Číně 334 517 aut, což je hodně, ale zároveň to znamená jen asi 1,4 % podíl na obrovském čínském trhu.

Pokud jde o techniku nového kompaktního SUV, tak na nové platformě MQB stát nebude. Na délku měří 4390 mm, široká je 1781 mm, vysoká 1593 mm a její rozvor náprav nabízí 2610 mm. Škoda použije stávající technická řešení, protože důležitá bude především cena. Pod kapotou má být patnáctistovka o výkonu 110 koní. V Číně bude tohle SUV stát v přepočtu kolem 300 000 korun.

Tohle je nové městské SUV Škoda. Líbí? Smůla, bude jen v Číně
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: