Tohle není aprílový vtip. Ford vyvinul speciální dětskou kolébku, která simuluje jízdu auta

  • Ford představil novinku, kterou byste asi od automobilky nečekali 

  • Speciální dětská kolébka má vyřešit problém, kdy děti doma nechtějí spát, ale v autě usnou prakticky okamžitě 

  • Novinka simuluje jízdu svými pohyby, zvukem i světly 

Mohlo by se zdát, že jde o aprílový žert, ale podle všeho jde o seriózní zprávu (přece jen by to byl poněkud opožděný aprílový vtip). Ford představil dětskou kolébku, která simuluje jízdu autem. Vyřešit se tím má problém, kdy dítě doma nechce usnout, ale v autě usne prakticky okamžitě. Jenže rodič musí být v tu chvíli vzhůru a řídit. Takhle si dítě bude myslet, že někam jede a rodiče mohou spokojeně spát.

Projekt se jmenuje Max Motor Dreams. Inženýři pečlivě navrhli tvar kolébky a připravily mechaniku, která bude s dítětem houpat. Zároveň jsou zde i světla. Ta svým nastavením simulují míhající se lampy. A samozřejmě nechybí reproduktor.

Doporučujeme: Ford GT Competition Series je odlehčený speciál, který nemá ani rádio

Díky aplikaci si rodič může nahrát prostřednictvím chytrého telefonu hluk v interiéru, aplikace zároveň zaznamená i pohyby vozu. Na základě těchto dat pak bude kolébka vaše dítě uspávat. Zajímavá ukolébavka to bude zejména pro děti, jejichž otcové vlastní Mustang nebo Focus RS.

Zatím jde o jednorázový projekt, který ovšem údajně zaznamenal docela velký ohlas. Ford proto zvažuje, zda náhodou nezačne tuto věc opravdu vyrábět.

Tohle není aprílový vtip. Ford vyvinul speciální dětskou kolébku, která simuluje jízdu auta
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 3 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: