Tohle je „tajemný“ Hyundai i30 s karoserií fastback. Vypadá jako klasický liftback

  • Na internetu se objevily první snímky maskované i30 ve verzi označované jako fastback

  • Maskovaný prototyp ale vypadá jako klasický liftback

  • Podobně jako ostatní verze dostane i toto provedení zadní víceprvkovou nápravu 

Automobilka Hyundai postupně rozšiřuje nabídku modelu i30 nové generace. Na autosalonu v Ženevě se představí verze kombi, která následuje základní hatchback. Další variantou na programu je i30 N a koncem roku přijde ještě jedno provedení. Hyundai ho označuje za fastback, nové špionážní fotografie ale ukazují spíše na klasický liftback.

Doporučujeme: Hyundai i30 Kombi byl odhalen. Jeho zavazadelník má objem 602 litrů

Fotografie zveřejnil web motorgraph.com. Důkladné maskování toho mnoho neodhaluje, základní tvar karoserie je ale jasný. Svým způsobem připomíná třeba model Ioniq. Splývavá záď je samozřejmě ve srovnání s hatchbackem delší, takže můžeme očekávat objemný zavazadelník.

Oproti hatchbacku a kombi dostane třetí varianta modelu i30 drobné kosmetické úpravy. Dá se očekávat, že třeba přední nárazník bude trochu odlišný, což dokazují diody denního svícení skloněné pod úhlem 45°. Hatchback a kombi je mají téměř svislé.

Doporučujeme: Nový Hyundai i30 vstoupil do prodeje na českém trhu. Zatím jako limitovaná edice za 400 tisíc

Po technické stránce se velká překvapení pravděpodobně konat nebudou. Také i30 s karoserií liftback dostane kromě známých zážehových a vznětových motorů třeba víceprvkovou zadní nápravu. Na oficiální odhalení této novinky a tedy na větší příděl informací si ale ještě řadu měsíců počkáme.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: