Tesly jsou příliš drahé, řekl Musk. Zvažuje malý model pro Evropu

Zdroj: Tesla
  • Zakladatel automobilky Tesla se při rozhovoru s investory nechal slyšet, že jeho vozy jsou příliš drahé

  • Podle Elona Muska je potřeba začít vyrábět i auta, která budou dostupnější pro širší veřejnost

  • Jednou z možností je elektrický vůz o velikosti menšího evropského hatchbacku, vyráběl by se v Německu

Elektromobily kalifornské automobilky rozhodně nejsou pro každého. Nejlevnější Tesla Model 3 začíná na českém trhu na ceně 1 300 200 korun a konkuruje tak luxusním autům střední třídy. Uvědomuje si to i sám zakladatel automobilky Elon Musk. Alespoň podle jeho vyjádření během telekonference s investory.

„Je důležité vyrábět dostupná auta. To mě nyní trápí nejvíc, že naše vozy nejsou dostatečně dostupné. To musíme napravit,“ řekl podle serveru Inside EVs. Musk prý dál nerozváděl, zda má na mysli například nějaký menší model s menší baterií nebo nižším výkonem.

Tesla se poprvé objevila v žebříčku kvality aut IQS. Skončila beznadějně poslední

Už na začátku července se ale výstřední miliardář jako obvykle pouštěl do debat s fanoušky na svém proslulém twitterovém účtu. Rozebíral například možnost produkce menšího hatchbacku ve stylu evropských vozů. Podle něj to není špatný nápad a ideální by bylo, kdyby se navrhl a následně vyráběl v Německu.

Dává to smysl, elektrický hatchback by byl primárně zaměřen na evropský trh. Musk navíc staví továrnu Gigafactory v Berlíně, kde by později mohla probíhat produkce. Navíc by se mohl pustit do konkurence, třeba do nového Volkswagenu ID.3, se kterým má německá automobilka velké plány, i když trochu pozdržené softwarovými problémy.

Tesly jsou příliš drahé, řekl Musk. Zvažuje malý model pro Evropu
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90.59%) 17 hlas/ů
Sdílejte

5 KOMENTÁŘE

  1. Tesličku jsem měl možnost vyzkoušet přes (https://jizda-zazitkova.cz/jizda-v-tesle-model-x/) zprostředkovávají to nějak přes Adrop a byla to paráda. Problém ale je jednoznačně cena se kterou prostě v EU nemůže masivně uspět. Ostatně i malé elektromobily stojí raketu a bez dotací si to pořídí málokdo. Takže tomu moc nevěřím… Podle mě zlaté CNG a LPG 😀

  2. Nebojte oni si poradí jak nás k tomu donutit zatím spalováky skrze emisní povolenky dotují el.auta ale myslím že přitvrdí zákazy a omezení atd. nepřímé daně.

  3. Celý projekt elektromobility je koncepčně nepřipravený, chybí infrastruktura, dojezdy jsou dobrě tak do zaměstnání a zpět.

    Dotacemi se křiví skutečná cena za elektrovozy a jejich provoz. Unii čeká nepříjemné probuzení, kdy automobilky zavřou své filiálky v Evropě a nastane krize jaká nemá obdoby, kterou unie neustojí. Zlikvidovat pár milionů pracovních míst v zájmu pochybné ekovize je opravdu krajně nezodpovědné a hloupé. V kombinaci s krizí spojenou s koronou to je fakt ekonomická sebevražda.

  4. Automobilka fungující pouze na dotacích je odsouzena k zániku. Kdo bude pak opravovat prodané Tesly bude záhadou. Já se držím už 20 let LPG a jsem naprosto spokojen. S Accordem na LPG jsem najel 360 tis. km a auto stále jede jako čert. Žádné poruchy,pouze plánovaná výměna rozvodů,spojky a brzd.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: