Tesla zaznamenala rekordní čtvrtletí. K celkovým cílům chybí „už jen“ sto tisíc aut

  • Tesla zaznamenala rekordní čtvrtletí 

  • Během prvních tří měsíců letošního roku dodala zákazníkům 25 tisíc elektromobilů 

  • Největší část připadá na Model S

  • Ideální čtvrtletní prodeje podle Elona Muska jsou o 100 tisíc vozů vyšší

Společnost Tesla se pochlubila zajímavými prodejními čísly. Za první čtvrtletí letošního roku dosáhla americká automobilka na rekordní prodeje, když zákazníkům dodala 25 tisíc elektromobilů. Výrazný nárůst oproti loňskému roku ale pořád zdaleka nenaplňuje cíle, které má Elon Musk. Ty jsou násobně větší.

Doporučujeme: Tesla Model Y je připravované menší elektrické SUV za milion a půl

Z celkových 25 tisíc dodaných automobilů připadá přesně 13 450 vozů na Model S, zbytek má na svědomí stále ještě relativně nový Model X. Ve srovnání s prvním čtvrtletím roku 2016 narostl počet elektromobilů dodaných zákazníkům o 69 %. Tesla navíc uvádí, že těsně před koncem daného období bylo na cestě k zákazníkům dalších 4650 aut, která ale nebyla předána a která tak budou započítána až do druhého čtvrtletí.

Doporučujeme: Všechny modely Tesla jsou odteď připravené na autonomní řízení. Na jízdu bez řidiče si ale počkáme

Vzhledem k tomu, že za celý minulý rok prodala Tesla přibližně 85 tisíc automobilů, by mohlo být první čtvrtletí letošního roku s počtem 25 tisíc považováno za úspěch. Elon Musk ale míří výš. Podstatně výš. Po plném náběhu výroby dlouho očekávaného menšího modelu Tesla Model 3 by se příští rok měla produkce dostat na půl milionů vozů ročně. V průměru by tak každé čtvrtletí mělo přinést o sto tisíc zákaznických automobilů více, než tomu bylo v případě letošních první tří měsíců.

Tesla zaznamenala rekordní čtvrtletí. K celkovým cílům chybí „už jen“ sto tisíc aut
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: