Tesla se chlubí faktem, že stále ještě nedosáhla toho, co Elon Musk slíbil loni v červenci

  • Sériová produkce Tesly Model 3 je stále obrovský problém 

  • Přesto se Tesla chlubí, že vůbec poprvé vyrobila 2000 exemplářů  za jeden týden

  • Minulý rok v červenci ovšem Elon Musk sliboval pro letošní rok produkci dvaceti tisíc kusů každý měsíc

Cenově relativně dostupná Tesla Model 3 je téměř nekonečný příběh. Nejmenší model elektromobilů Elona Muska vzbudil obrovskou pozornost a přilákal velké množství zájemců. Přechod od prvního představeného automobilu do plnohodnotné sériové výroby nicméně provází mnoho problémů, kvůli kterým musí většina zákazníků pořád na svůj vůz čekat. Přesto se aktuálně Tesla pochlubila tím, že vůbec poprvé překročila výroba tohoto elektromobilu 2000 exemplářů za jeden týden.

Jde o ukázku pozitivního myšlení v praxi. Tesla to prezentuje jako úspěch, protože se podařilo dosáhnout takovéto týdenní produkce „pouze“ za devět měsíců, zatímco v případě velkých modelů S a X to trvalo několik let. V nadcházejícím týdnu by opět mělo být vyrobeno zhruba dva tisíc kusů Modelu 3 a přibližně stejné množství Modelu X a S dohromady.

Doporučujeme: Tesla Model X a Model 3 vs. Jaguar I-Pace — Opravdu se má Elon Musk čeho obávat?

Když stručně zrekapitulujeme historii Modelu 3, je pozitivní přístup Tesly a Elona Muska k podobným zprávám vyloženě zábavný. Tento model byl oficiálně představen téměř na den přesně před dvěma roky (začátkem dubna 2016). Sériová výroba se zvolna rozběhla až začátkem července minulého roku. Tehdy Elon Musk sliboval, že v prosinci 2017 už bude Tesla vyrábět dvacet tisíc exemplářů každý měsíc, což se stále nestalo. Na automobil přitom čekají stovky tisíc zákazníků a právě váznoucí výroba Tesly Model 3 by podle některých odhadů mohla přivést Teslu do existenčních problémů.

Uvidíme, jak to celé dopadne. Také třeba kvůli tomu, že se v Americe chystají změny týkající se emisních limitů, což výraznému rozšíření elektromobilů příliš nenahrává. Ale třeba Elon Musk opět představí nějaký zajímavý koncept, jako to udělal v případě tahače Semi a supersportovního Roadsteru, který sice bude mít do výroby opět hodně daleko, ale na který bude možné vybrat od zákazníků další peníze.

Tesla se chlubí faktem, že stále ještě nedosáhla toho, co Elon Musk slíbil loni v červenci
Ohodnoťte tento článek!
3.1 (62.22%) 9 hlas/ů
Sdílejte

2 KOMENTÁŘE

  1. Hezky te to sere co 🙂 Blbecek co nema na teslu a vona ne a ne zbankrotovat a zakaznici ji stale milijou 🙂 Naser si lopato:) Musk jede! Hateri se z nej muzou posrat :D:D

    • Ale prdlacku. Vzdyt je to velmi zabavny pribeh. Nasrani budou jen ti, co v tom maji penize. Ostatni se chechtaji na plne pecky.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: