Tesla Model 3 se hned po příchodu na trh stala nejprodávanějším elektromobilem v Evropě

  • Tesla Model 3 se po zahájení prodeje v Evropě stala nejprodávanějším elektromobilem

  • Model 3 předběhl dokonce i Audi A4, BMW 3 i Mercedes-Benz třídy C

  • V Evropě se Tesla Model 3 nabízí ve dvou variantách, ceny začínají na 1,4 milionu

  • Nejsilnější konkurence pro Teslu se teprve připravuje

Tesla Model 3 byla v únoru s 3657 prodanými kusy nejprodávanějším elektromobilem v Evropě. Vyplývá to ze statistik JATO Dynamics, o nichž informoval britský Autocar. Na evropský trh byl přitom Model 3 uveden koncem ledna, takže únor byl první úplný měsíc, kdy bylo možné tento elektrický sedan v Evropě kupovat a registrovat.

Na dalších „medailových“ místech se umístil Renault Zoe (2884 aut) a Nissan Leaf (2333). Čerstvý držitel titulu evropského auta roku 2019 Jaguar i-Pace se do první pětky nedostal. Pro zajímavost, nejprodávanějšími plug-in hybridy v Evropě byly v únoru Mitsubishi Outlander (2673), Volvo XC60 (1233) a BMW 5 (953).

Úspěšný vstup Modelu 3 na trh vynikne zejména tehdy, když ho porovnáme s konvenčně poháněnými prémiovými sedany střední třídy. Model 3 předběhl Audi A4, BMW 3 i Mercedes-Benz třídy C!

Renault uvedl na český trh modely Zoe, Kangoo Z.E. a Twizy. Očekávaní nejsou velká

V České republice si Tesla (jako celek) připsala v únoru pouhé čtyři registrace, o tři méně než ve stejném měsíci loňského roku.

Na raketovém startu Modelu 3 se nepochybně podepsal faktor „novosti“ a dlouhé čekání na faktické zahájení dodávek. Teprve nyní se svých aut dočkali „early adopters“, kteří si Teslu 3 rezervovali při otevření objednávek před několika lety.

Nedávno Elon Musk zlevňoval auta a zavíral Tesla Stores. Teď je zase otevírá a zdražuje

V Evropě se Tesla Model 3 nabízí ve dvou variantách. Obě mají dva elektromotory a pohon všech kol. Model s dlouhým dojezdem (560 km v cyklu WLTP) stojí 53 800 eur, tedy v přepočtu asi 1,38 milionu korun. Model Performance ujede o 30 km méně, ale má o 31 km/h vyšší maximální rychlost (261 km/h) a o výraznou 1,3 s kratší zrychlení 0-100 km/h (3,4 s). Vyjde na 64 600 eur, v přepočtu asi 1,66 milionu Kč.

V dohledné době přibude Tesle konkurence v podobě Audi e-ton. V závěru letošního roku pak naplno spustí svoji elektrickou ofenzívu celá skupina Volkswagen a lze očekávat, že od roku 2021 (kdy začnou pro automobilky platit přísnější flotilové limity CO2) budou v Evropě k dostání desítky elektromobilů různých značek. Ještě širší bude nabídka plug-in hybridů.

Tesla Model 3 se hned po příchodu na trh stala nejprodávanějším elektromobilem v Evropě
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (84%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: