Tenhle Nissan 300ZX jezdil přes 400 km/h už v 90. letech a teď může být váš

  • Do aukce míří upravený Nissan 300ZX, který jezdí přes 400 km/h

  • Drží rekord ve své třídě na solných pláních v Bonneville

  • Odhadovaná cena je jen okolo dvou milionů korun

Když se řekne „první silniční auto schopné překonat rychlost 400 km/h“, možná vás napadne Bugatti Veyron. Jenže tenhle Nissan upaloval přes 400 km/h dávno před Veyronem. Konkrétně dosáhl při jednom pokusu na solných pláních v Bonneville rychlosti 421,536 km/h už na počátku 90. let. V té době to byl rekord pro upravená produkční auta.

S originálním Nissanem 300ZX, který měl výkon 280 koní (japonské automobilky tuhle dohodnutou hranici nepřekračovaly ani u sportovních aut), nemá pod kapotou mnoho společného. Vnitřnosti motoru jsou jiné, větší jsou turbodmychadla, jiný je výfuk a přepracován musel být přívod paliva.

Doporučujeme: Na prodej je unikátní Ferrari Testarossa, se kterým jezdil Michael Jackson. Levné není

Výsledkem úprav je ale výkon přes 1000 koní. Aby Nissan upaloval přes 400 km/h, má speciální pneumatiky a samozřejmě také odpovídající převodovku s dlouhým odstupňováním, která trochu omezuje používání ve městě. Na druhou stranu by asi nebyl problém skříň vyměnit.

Jestli by vás tenhle docela nanápadný upravený Nissan 300ZX lákal, musíte se přihlásit na aukci agentury BH Auction, která se koná za měsíc na autosalonu v Tokiu. Pak už jen stačí pořídit letenku do Tokia a začít přihazovat. Agentura předpovídá, že by se vůz mohl vydražit za 8 až 11 milionů jenů, což je asi 1,6 až 2,1 milionu korun.

Tenhle Nissan 300ZX jezdil přes 400 km/h už v 90. letech a teď může být váš
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: