Také Range Rover Velar se dočká silného osmiválce v provedení SVR

  • Ostřejší provedení SVR doplní nabídku verzí Range Roveru Velar

  • Očekávejme osmiválec 5,0 l s kompresorem a výkonem 550 koní

  • Video z testování ukazuje, že Velar SVR umí pěkně zařvat

Velká SUV Range Rover a Range Rover Sport nezůstanou s verzemi SVR osamocena. Tohoto vrcholného provedení se dočká rovněž „menší“ model Velar, který přibyl do nabídky jako poslední. Stejně jako v případě velkých Range Roverů SVR bude mít i Velar SVR osmiválec 5,0 l s kompresorem.

Range Rover Velar SVR by se měl představit v říjnu, jak zjistil britský Autocar. Pokud jde o výkony, můžeme s poměrně velkou jistotou očekávat výkon pětilitrového osmiválce na úrovni 404 kW (550 koní). Osmistupňový automat bude výkon posílat na všechna kola, stejně jako u ostatních modelů SVR.

Doporučujeme: Test Range Rover Velar D300: Takhle má vypadat SUV

Range Rover Velar SVR by se mohl dočkat dalšího snížení hmotnosti, která už tak není nesmyslně veliká především díky použití hliníku na karoserii. Autocar uvádí očekávanou hmotnost okolo 1800 kg, což by na tak velké SUV byla mimořádně dobrá hodnota.

Na přiloženém videu se můžete podívat na testování ostrého Velaru na Nürburgringu. Zvukový projev napovídá, že tohle bude asi docela zajímavé SUV. Na rozdíl od běžné modelové řady se Velar SVR samozřejmě dočká také větších brzd a upraveného nastavitelného vzduchového podvozku. Očekávejme i výraznější stylingové úpravy.

Také Range Rover Velar se dočká silného osmiválce v provedení SVR
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: