Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02

  • Nová značka Lynk&Co chystá další model 

  • Znovu půjde o crossover, tentokrát dostane označení 02

  • Základem bude technika z nového Volva XC40

  • Právě tento vůz je pravděpodobně prototyp, který byl nedávno zachycen na českých silnicích 

Čínská automobilka Geely před nějakým časem založila novou značku Lynk&Co, která bude levnější alternativou k modelům značky Volvo, kterou Geely také vlastní. První modely 01 a 03 už byly představeny dříve. Teď přichází třetí v pořadí s označením 02.

Jak píše britský Autocar, základem bude platforma CMA, kterou Geely vyvinulo spolu s automobilkou Volvo. Lynk&Co 02 tak je přímý technický příbuzný nového Volva XC40, přičemž obě auta nabídnou shodný rozvor náprav. Délka připravovaného crossoveru nepřekročí 4,5 metru.

Doporučujeme: Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s novým tříválcem

O pohon se bude starat zážehový tříválec, dorazí plug-in hybrid a dočkáme se rovněž plně elektrické verze. Ta údajně ujede na jedno dobití až 600 km. Na internetu už také kolují první obrázky nemaskovaného vozu, takže je zřejmé, že design téměř dokonale kopíruje o něco větší crossover 01. S jistotou proto můžeme říci, že maskovaný prototyp nedávno zachycený na D1 nedaleko od Prahy byl právě tento crossover 02, nikoliv 01, jak jsme si dříve mysleli.

Všeobecně se očekává, že Lynk&Co představí model 02 příští rok na autosalonu v Pekingu. Do Evropy by se měl vůz dostat v roce 2019.

Tajemný prototyp z českých silnic přišel o maskování. Jedná se o nové Lynk&Co 02
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (92%) 5 hlas/ů

1 komentář

  1. Jsem zvědavý, jestli teda dorazí do Evropy, jestli to budou prodávat vybraní Volvo dealeři, nebo se bude zakládat nová dealerská síť. Spíš bych to ale viděl na první možnost… Nebo už se to ví?

PŘIDAT KOMENTÁŘ: