Suzuki Swift nové generace umí být i hybrid. Konkurent Škody Fabia se Evropě představí v Ženevě

  • Suzuki představilo novou generaci modelu Swift

  • Japonské provedení nabízí dvě klasické zážehové motorizace 

  • K dispozici ale bude také hybridní varianta 

  • Evropě se japonská novinka představí na jarním autosalonu v Ženevě

Suzuki oficiálně představilo novou generaci modelu Swift. Pro automobilku jde o důležitou událost, protože od roku 2004 se celosvětově prodalo více než 5,3 milionů exemplářů. Zatím známe základní fakta týkající se japonského provedení. To evropské bude představeno začátkem března na autosalonu v Ženevě.

Doporučujeme: Je tohle příští Suzuki Swift? Proti Fabii má vyrukovat s litrovým tříválcem a hybridem

Už při příchodu dosluhující generace Suzuki říkalo, že bylo cílem designově navázat na předchůdce tak, aby zákazníci pořád na první pohled model Swift poznali. Podle prvních oficiálních obrázků je zřejmé, že se designéři řídili stejnou strategií i tentokrát. Co se rozměrů týká, měří nový Swift 3840 mm na délku, 1695 mm na šířku a 1500 mm na výšku. Rozvor náprav dosahuje hodnoty 2450 mm. Pro srovnání: současná generace je o deset milimetrů delší, šířku má shodnou, je o centimetr vyšší a rozvor je o 20 mm kratší.

Japonští zákazníci dostanou na výběr tři motorizace. Základem bude čtyřválcová zážehová jednotka 1.2 DualJet s parametry 49 kW (67 k) a 118 Nm. Silnější alternativu představuje přeplňovaný tříválec 1.0 BoosterJet (75 kW/102 k, 150 Nm), zákazníci ale budou moci sáhnout dokonce i po hybridu. Ten kombinuje benzinovou dvanáctistovku s elektromotorem o výkonu 2,3 kW.

Doporučujeme: Galerie — 10 nejlevnějších aut s pohonem všech kol na českém trhu

Verze vybavené motorem 1.2 DualJet (klasická i hybridní) mohou mít kromě pohonu přední nápravy také pohon všech kol. Základní zážehové provedení se bude nabízet s manuálem i bezstupňovým automatem, hybrid nabídne pouze automat. Swift s motorem 1.0 BoosterJet dostanou japonští zákazníci pouze jako předokolku se šestistupňovou automatickou převodovkou.

Prodej nové generace Suzuki Swift odstartuje 4. ledna na domácím japonském trhu. Jak už bylo řečeno, Evropě se tato novinka představí v Ženevě.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: