Supersport Mercedes-AMG s motorem z formule 1 bude mít výkon 1000 koní

  • Supersport Mercedes-AMG bude mít motor z formule 1

  • Výkon má dosahovat hodnoty 1000 koní

  • Cena se může pohybovat okolo 90 milionů korun

Přípravy ultimativního supersportu s motorem uprostřed potvrdila automobilka Mercedes-Benz už na autosalonu v Paříži. Prozatím se vědělo, že speciální model vznikne v omezeném počtu a že dostane pohon z formule 1, tedy přeplňovaný šestiválec 1,6 l a hybridní systém.

Nyní Mercedes přiblížil i čísla. Šéf divize AMG Tobias Moers britskému Autocaru přiznal, že silniční model bude mít výkon 1000 koní. V jednotkách soustavy SI to dělá 735 kW, ale číslovka 1000 se v propagačních materiálech bude vyjímat lépe. Asi nemusíme připomínat, že stejného výkonu dosahovalo Bugatti Veyron s osmilitrovým šestnáctiválcem.

Doporučujeme: Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet stojí přes osm milionů. Vznikne jich jen 300

Mercedes tak slibuje naprosto šokující měrný výkon 625 koní na litr. Nutno však dodat, že stejně jako ve formuli bude i v případě silničního modelu vrcholný výkon záležet na množství uskladněné elektrické energie. Vrcholný model Mercedes-AMG se má představit v roce 2018 a podle Mercedesu bude vyrobeno maximálně 200 nebo 300 kusů.

Německá automobilka není sama, kdo pracuje na podobném supersportu s technikou z F1. Srovnatelné auto připravuje i britská automobilka Aston Martin, která spojila síly s Red Bullem. Není bez zajímavosti, že Aston Martin nyní bere do sériových aut motory od Mercedesu… Ferrari už vlastní tisícikoňový supersport má, i když Ferrari LaFerrari se spoléhá stále na tradiční atmosférický dvanáctiválec a malý elektromotor.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: