Subaru ukáže v Ženevě dva hybridy a studii Viziv Adrenaline. Dorazí i Forester?

  • Subaru v Ženevě chybět nebude 

  • Ve světové premiéře zde vystaví studii Viziv Adrenaline Concept

  • Pro nás ale budou zajímavější další dvě novinky

  • Má jít o dva hybridy v evropské specifikaci. Jedním z nich patrně bude nová generace modelu Forester

Ženevský autosalon odstartuje přesně za dva týdny a mezi vystavovateli zde nebude chybět ani automobilka Subaru. Ta v Ženevě ukáže coby svou hlavní novinku koncept Viziv Adrenaline. Přestože půjde o světovou premiéru, pro nás budou zajímavější spíše další dvě novinky, které Subaru zmiňuje v tiskové zprávě jen tak mimochodem. Jednou z nich totiž podle všeho bude nový Forester.

Nejnovější vydání modelu Forester bylo světu představeno minulý rok na autosalonu v New Yorku a rok je zhruba doba, která tradičně dělí evropskou verzi nového modelu Subaru od světové premiéry. Kromě toho stávající generace Foresteru se u nás prodává už od roku 2013 a nejbližší konkurenti v podobě Hondy CR-V nebo Toyoty Rav4 už mají generační obměnu za sebou. Forester byl navíc už představen i v hybridním provedení e-Boxer. Právě dva takové modely v evropské specifikaci slibuje Subaru pro ženevský autosalon.

Videodojmy: Subaru a „utajená“ možnost zamykat a odemykat auto zcela bez klíčku

Tím druhým hybridem bude určitě Subaru XV. To už se totiž v Japonsku prodává jako klasický hybrid a na podzim minulého roku bylo rovněž představeno v provedení plug-in hybrid. Pro zajímavost, v čistě elektrickém režimu ujede pouze 27 kilometrů.

O samotném konceptu, který se v Ženevě ukáže ve světové premiéře, toho zatím mnoho nevíme. Automobilka zatím odhaluje pouze jméno. Podle spekulací by mělo jít o sportovně střižený automobil. V tuhle chvíli nezbývá než doufat, že Subaru nebude následovat Mitsubishi. To před dvěma lety ukázalo e-Evolution, což nebyl nějaký nástupce Lanceru, ale elektrický „dynamicky tvarovaný“ crossover. Naštěstí šlo jen o koncept. Tak snad Subaru také nenahradí slavné STI nějakým hybridním crossoverem. I když by to z čistě pragmatického pohledu v Evropě asi smysl dávalo.

Subaru ukáže v Ženevě dva hybridy a studii Viziv Adrenaline. Dorazí i Forester?
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: