Subaru představí v New Yorku modernizovaný Outback. Drobných změn je více než dost

  • Subaru představí na autosalonu v New Yorku modernizovaný Outback 

  • Revoluční změny nečekejte, těch drobných je ale opravdu hodně 

  • Upraven byl design, interiér, řízení, podvozek nebo převodovka 

  • Na americký trh dorazí vylepšený Outback v létě, u nás se objeví později

Příští týden startuje autosalon v New Yorku, kde například Mercedes představí osmiválcové GLC a GLC Coupé v provedení AMG. K vidění bude ale také Subaru, které si připravilo modernizaci pro Outback. Jak je tomu u této značky zvykem, revoluční novinky se nekonají, určitými změnami ale prošlo v podstatě vše od designu, přes interiér, až po podvozek.

Doporučujeme: Rychlý test Subaru Levorg 1.6GT-S MY17 — Podvozek stále v hlavní roli

Změny exteriéru zahrnují například přepracovanou masku chladiče s širšími a užšími otvory. Změnil se také přední nárazník a světlomety vybavené diodami denního svícení. Upravené plasty na přední části auta by měly nabídnout lepší ochranu při jízdě po nezpevněných cestách, jinak tvarovaná jsou i litá kola a nový tvar dostala v souvislosti s lepší aerodynamikou a nižším aerodynamickým hlukem v interiéru i zpětná zrcátka.

autoback_02
Modernizovaný Outback dostal nový přední nárazník, přepracovanou masku chladiče nebo natáčecí světlomety. Nová jsou také kola a zpětná zrcátka

Do interiéru se v rámci faceliftu nastěhovaly nové (lepší) materiály. Hlavním poznávacím znamením modernizace ovšem bude přepracovaná středová konzole, kde může být až osmipalcový dotykový displej systému Starlink. Automobilka Subaru rovněž pozměnila design výdechů ventilace, aby bylo ohřívání a chlazení interiéru účinnější, ukazatel teploty se přesunul do středu ovladačů pro její nastavení (jak to známe třeba od Audi) a nový je rovněž volant plus další detaily typu stříbrných rámečků kolem různých ovladačů.

Doporučujeme: Ženeva 2017 — Subaru XV přijíždí na nové platformě a se systémem EyeSight

Samotný multimediální systém Starlink se bude nabízet ve variantách Starlink 6,5″ (dříve to bylo 6,2″), který by měl být po modernizaci rychlejší. Lepší provedení má osmipalcový dotykový displej, systémy typu Android Auto nebo Apple CarPlay jsou samozřejmostí. Americké verze nabídnou i hlasové ovládání Apple Siri nebo OK Google.

autoback_03
V interiéru doznal největších změn středový panel, jiný je volant a zájemci se mohou těšit také na hodnotnější materiály

O změnách motoru tisková zpráva nic neříká, ale upravena byla automatická převodovka Lineartronic. Ta dostala jinak nastavenou řídicí jednotku a především nový řetěz. Díky tomu Subaru slibuje tišší chod. Dalším opatřením směřujícím k lepšímu odhlučnění je pak například nasazení nových bočních skel. Technici zároveň jinak nastavili podvozek, brzdy i řízení.

Doporučujeme: Subaru BRZ a WRX STi v ledové aréně — Dva způsoby zábavy

Subaru Outback modelového roku 2018 přirozeně nabídne systém EyeSight, hlídání mrtvého úhlu, upozornění na přijíždějící dopravu při couvání do ulice, přednárazový systém, nebo systém Reverse Automatic Braking. Novinkou jsou také natáčecí hlavní světlomety SRH. Ty se natáčí v závislosti na rychlosti.

Není žádným tajemstvím, že americký trh je pro Subaru důležitější. Modernizovaný Outback se zde začne prodávat už letos v létě. Čeští zájemci si budou muset ještě řadu měsíců počkat. K nám tato novinka dorazí přibližně na jaře příštího roku.

Subaru představí v New Yorku modernizovaný Outback. Drobných změn je více než dost
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (96%) 10 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: