Spokojenost majitelů aut v Německu: Nejhorší je BMW, nejlepší Toyota

  • Ze statistik spokojenosti J.D. Power v Německu nebude mít radost BMW

  • Audi si ale výsledky také za rámeček nedá

  • Němcům vadí hlavně vyšší spotřeba paliva

  • Oproti loňské statistice jsou Němci se svými auty spokojenější

Organizace J.D. Power nevydává statistiky spokojenosti a spolehlivosti jen pro severoamerický trh, který je přeci jen běžnému českému spotřebiteli poněkud vzdálen. Věnuje se také trhu evropskému. Aktuálně J.D. Power zveřejnila výsledky průzkumu spokojenosti s novými auty ve stáří 1 až 3 roky za posledních 12 měsíců, který proběhl v sousedním Německu.

Letošní žebříček si nedá za rámeček BMW, které se umístilo s odstupem beznadějně poslední. Dokonce i za Fiatem, který posledních několik let ve statistikách spokojenosti a spolehlivosti propadá tradičně. Audi se do Mnichova moc posmívat nemůže, protože je třetí od konce. Až za Citroënem a Dacií.

Doporučujeme: 10 ekologických „kazítek“, která prodražují provoz auta

Letošní studie sleduje 177 potenciálních problémů v osmi různých kategoriích, jako je exteriér, jízdní projev, výbava vozidla a jeho ovládání, infotainment, sedačky, klimatizace, interiér a nakonec motor s převodovkou. Zákazníci pak hodnotí, jak jsou s jednotlivými body spokojeni a vyjmenovávají problémy či nedostatky, které se pak zapisují do žebříčku. Výsledkem je množství problémů na 100 aut, což u J.D. Power označují indexem PP100. Čím menší číslo, tím vyšší kvalita a spokojenost.

Podle J.D. Power jsou němečtí zákazníci tolerantnější k novým technologiím a prvkům výbavy. Kritizují spíše tradiční záležitosti, jako je kvalita zpracování, jízdní vlastnosti nebo projev motoru a převodovky. Němci také hodně řeší spotřebu. V letošním přehledu jsou nejméně spokojeni právě ty, jejichž auto vykazuje výrazně horší spotřebu proti očekávání. Zajímavé také je, že majitelé premiových aut jsou tolerantnější vůči problémům a věrnější značkám.

Doporučujeme: TÜV Report 2017 – Nejlepší ojetina je Porsche 911, nejhorší jsou ty francouzské, italské a korejské

Přesto si automobilky v průměru meziročně polepšily. Průměrná hodnota 133 problémů na 100 aut (PP100) je výrazné zlepšení oproti loňským 151. Ke zlepšení došlo ve všech kategoriích, nejvíce pak v hodnocení kvality exteriéru, výbavy a ovládání. Celkem se průzkumu zúčastnilo 14 292 majitelů nových aut, kteří si je koupili mezi únorem 2015 a dubnem 2017.

JD Power 2018 Nemecko
Nejlépe si v hodnocení značek, které prodaly dostatek aut, aby se mohly hodnocení zúčastnit, vede Toyota, Seat, Volvo, Škoda a Hyundai. Naopak překvapí velice špatné hodnocení značek Audi a BMW

J.D. Power vedle hodnocení značek také uvádí, které modely dostaly ve svých kateogriích nejlepší hodnocení:

JD Power 2018 Nemecko modely
Značka Škoda bude mít radost, že se její dva modely (Superb a Fabia) dostaly mezi tři nejlepší vozy ve svých třídách. Zajímavé je, že Mazda 3 porazila Golf na jeho domácím hřišti. Mercedes pak získal nejlepší hodnocení ve dvou kategoriích
Spokojenost majitelů aut v Německu: Nejhorší je BMW, nejlepší Toyota
Ohodnoťte tento článek!
3.1 (62.63%) 38 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: