Španělský sourozenec Škody Kodiaq se bude jmenovat Donosti, Aran nebo Teide

  • Seat vybral devět jmen, ze kterých vzejde název velkého SUV 

  • Návrh na jméno mohl zaslat kdokoliv, sešlo se přes deset tisíc tipů 

  • Tři finální jména budou oznámena na autosalonu ve Frankfurtu 

  • Z následného hlasování pak vzejde konečný název

  • Španělský Kodiaq bude odhalen 15. října

Po Škodě a Volkswagenu nabídne své velké sedmimístné SUV také Seat. Tato skutečnost bylo oznámena už na autosalonu v Ženevě. Španělský list El País tehdy ve svém článku vznesl zdánlivě nevinnou otázku: A jak byste nové SUV pojmenovali? Na Seat následně dorazilo velké množství různých tipů, takže nakonec automobilka vyhlásila veřejný výběr jména oficiálně. Dnes bylo oznámeno devět finálních návrhů.

Doporučujeme: Seat Arona je přizvednutá Ibiza. Má být levnější než Juke

Veřejnost zaslala celkem 10 130 návrhů. Vždy mělo jít o nějaké španělské místo. Lidi z automobilky následně všechny tipy probrali a postupně vyřadili ty nevhodné. Nejprve bylo potřeba vyhodit nápady, které se nehodily k ostatním modelům značky. Pak se řešilo, zda konkrétní návrh lze dobře vyslovovat v různých jazycích a zda má v různých jazycích pozitivní konotace. To aby se nepřihodila podobná věc, jaká se stala automobilce Hyundai u modelu Kona (což přeneseně znamená v portugalštině velmi peprnou nadávku). A nakonec bylo potřeba vyřešit, zda zbývající názvy lze použít a zda už nejsou registrované jinými automobilkami.

Doporučujeme: Seat Ateca FR přichází. Objednávky můžete začít posílat už příští týden

Španělská variace na Škodu Kodiaq se tedy bude jmenovat Seat Abrera, Seat Alboran, Seat Aran, Seat Aranda, Seat Avila, Seat Donosti, Seat Tarifa, Seat Tarraco, nebo Seat Teide. Do frankfurtského autosalonu Seat výběr dále zúží na poslední tři jména. Vzhledem k tomu, že aktuální SUV značky se jmenují Ateca a Arona, vypadají jako celkem pravděpodobná jména začínající písmenem A.

Každopádně trojice finalistů bude oznámena 12. září. Veřejnost pak bude moci hlasovat do 25. září. Auto jako takové Seat představí 15. října, jeho konečný název oznámí ještě předtím.

Španělský sourozenec Škody Kodiaq se bude jmenovat Donosti, Aran nebo Teide
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (84.44%) 9 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: