Skupina PSA zvyšuje kapacitu výroby svých SUV v Evropě

 • Skupina díky úspěchu produktové ofenzívy SUV všech svých pěti koncernových značek posiluje své výrobní kapacity v Evropě, aby dokázala uspokojit poptávku;

 • Byly splněny podmínky pro zajištění nejvyšší úrovně výkonnosti a kvality v každém výrobním podniku;

 • Spuštění těchto operací umožní zajistit v příštích letech provoz každého z těchto podniků.

Výsledkem produktové ofenzívy, která byla spuštěna v rámci Core Model Strategy plánu Push to Pass, je nedávné uvedení 11 modelů SUV pěti značek Peugeot, Citroën, DS Automobiles, Opel a Vauxhall. Skupina v 1. čtvrtletí 2018 registruje v Evropě 250 000 těchto nově registrovaných vozů, podíl skupiny v segmentu výrazně vzrostl a počátkem roku 2018 představuje 16,9 % prodeje SUV v Evropě.

Koncem března se díky tomu skupina stala jedním z lídrů segmentu, ofenzíva pokračuje uvedením vozu Citroën C5 Aircross, který se na evropský trh dostane v září tohoto roku.

Pro podporu tohoto rychlého a stálého růstu prodejů a současného zachování flexibility výrobních zařízení, jež je hlavním faktorem výkonnosti, se skupina rozhodla navýšit své výrobní kapacity v Evropě za využití všech dostupných zdrojů a aktiv:

– Citroën C5 Aircross se začíná vyrábět v Rennes (Francie) současně s vozem Peugeot 5008;

– Peugeot 5008 se v důsledku naplnění kapacity továrny v Rennes bude vyrábět v Sochaux (Francie) a od dubna 2019 postupně doplní výrobu vozů Peugeot 3008 a Opel Grandland X;

– Současně se po naplnění kapacit výroby v Sochaux bude Opel Grandland X od poloviny roku 2019 postupně montován v německém Eisenachu.

Toto spouštění výroby provází patřičná úroveň investic, jež umožní vynikající podmínky výkonnosti výroby, objemu aktivit a kvality ve všech výrobních podnicích.

Uvedené přerozdělení výroby budou probíhat v souladu se závazky vyplývajícími z dohody Nový elán pro růst, kterou v červenci 2016 podepsalo 5 odborových organizací z 6. Úroveň výroby ve Francii se tak zachová na jednom milionu vozů. Tento výrobní program zohledňuje rovněž dohody uzavřené se sociálními partnery v Německu v rámci výkonnostního plánu Opel / Vauxhall.

Yann Vincent, ředitel pro výrobu a logistiku, prohlásil: „Tento systém přiřazení výroby vozů ukazuje, že ekonomická výkonnost je klíčem k trvalému zajištění dobré úrovně výrobní aktivity. Naše flexibilní výrobní zařízení, které se rozšířilo díky akvizici společnosti Opel, umožňuje uspokojit rostoucí poptávku našich zákazníků po SUV.“

Michael Lohscheller, generální ředitel Opel / Vauxhall dodal: „Přidělení výroby vozu Grandland X do Eisenachu je důkazem vůle skupiny PSA investovat v Německu a její důvěry ve značku Opel. Díky tomuto rozhodnutí se splní náš cíl stát se rentabilní a globální značkou.“

Uvedený systém doplňuje strategii výroby SUV v mnoha podnicích skupiny po celém světě, kterou umožňuje modularita používaných platforem:

 • Peugeot 2008: výroba v Mulhouse (Francie), Porto Real (Brazílie), Wuhan (Čína);
 • Peugeot 3008:výroba v Sochaux (Francie), Chulai (Vietnam), Gurun (Malaisie) a ve Walvis Bay (Namibie);
 • Peugeot 4008:výroba v Čcheng-tu (Čína)
 • Peugeot 5008:výroba v Rennes a v Sochaux (Francie), v Chulai (Vietnam) a v Čcheng-tu (Čína);
 • C3 Aircross: výroba v Zaragoze (Španělsko);
 • C4 Aircross:výroba ve Wuhanu (Čína);
 • C5 Aircross: výroba v Rennes (Francie) a v Čcheng-tu (Čína);
 • DS 7 Crossback: výroba v Mulhouse (Francie) a v Šen-čenu (Čína);
 • Opel/Vauxhall Grandland X, výroba v Sochaux (Francie) poté v Eisenachu (Německo) a ve Walvis Bay (Namibie);
 • Opel/Vauxhall Crossland X, výroba v Zaragoze (Španělsko);
 • Opel/Vauxhall Mokka X, výroba v Zaragoze (Španělsko) a v Bupyeong (Korea)

 

Skupina PSA zvyšuje kapacitu výroby svých SUV v Evropě
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: