Škodou Yeti to neskončí. Časem přijde ještě jeden crossover a Kodiaq Coupe

  • Po Kodiaqu se čeká na příchod nové generace Škody Yeti. Zdá se, že tím ale plány automobilky nekončí 

  • Minimálně v Číně by se měl časem objevit ještě Kodiaq Coupe

  • Čínské plány také počítají s recyklací současné generace Škody Yeti

Příchod modelu Kodiaq znamenal pro Škodu příchod druhého modelu kategorie SUV. Jenže popularita tohoto segmentu stále roste, takže by pro automobilku bylo výhodné prodávat ještě více crossoverů. A přesně to se také stane. Zatím alespoň na čínském trhu.

Doporučujeme: Změřili jsme výkon Škody Kodiaq 2.0 TDI 140 kW 4×4 na brzdě. Jak nové SUV dopadlo?

Kolegové z CarNewsChina přišli s informací, podle které chystá Škoda pro tamní trh ještě další dvě SUV. Samozřejmě kromě nové generace modelu Yeti, která se už také v Číně testuje. V dohledné době by měl dorazit vůz označený jako „Model K“. Podle čínských kolegů půjde o recyklovanou Škodu Yeti stávající generace, která bude lákat zájemce o levný a malý crossover.

Zatímco u staršího Yetiho není příliš pravděpodobné, že by se takový vůz prodával i v Evropě, v případě čtvrtého crossoveru jde o záležitost podstatně zajímavější. Kodiaq by totiž údajně měl přijít také v pětimístném provedení, které je označováno jak Kodiaq Coupe. Uvidíme, co z toho nakonec bude, podle všeho něco na způsob krátkého Tiguanu.

Doporučujeme: Maskovaná Škoda Yeti nové generace se při testech tváří jako Geely

Na potvrzení toho, zda se také v Evropě dočkáme většího počtu mladoboleslavských SUV, si musíme ještě počkat. Dostupné informace prozatím hovoří o tom, že se všechny čtyři zmíněné crossovery budou vyrábět v Číně.

skoda-china-1

Škodou Yeti to neskončí. Časem přijde ještě jeden crossover a Kodiaq Coupe
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: