Škoda v Ženevě: Superb s nižším výkonem kvůli emisím a Octavia RS s paketem Challenge Plus

  • Škoda Superb 2.0 TSI má nový automat a nižší výkon

  • Octavia RS 245 se dočkala paketu Challenge Plus

  • Kodiaq dostane výbavu Laurin & Klement

  • Představí se nová Fabia a koncept Vision X

Před autosalonem v Ženevě mají napilno i u Škodovky. Mladoboleslavská automobilka představí na oblíbeném březnovém autosalonu hned dvě velké novinky, koncept kompaktního SUV Vision X a také facelift modelu Fabia. To ale není všechno, přichází i řada technických změn u dalších modelů.

Například Škoda Superb ve vrcholném provedení 2.0 TSI má nyní výkon snížený na 200 kW, což je 272 koní. Minulá verze nabídla 280 koní. Důvodem jsou podle všeho nové emisní normy a nové měření spotřeby, ale to samozřejmě automobilka takhle naplno neřekne. Superb 2.0 TSI má také nový sedmistupňový automat DSG, pohon všech kol mu zůstává. Superb dostane i nový systém zabezpečení bezklíčového odemykání a startování a nové bude i rozptýlené osvětlení, které bude měnit barvu v závislosti na zvoleném jízdním režimu.

Doporučujeme: Do Škody Octavia v tichosti dorazil digitální přístrojový štít. Dočká se i Kodiaq

Další škodováckou novinkou je Škoda Octavia RS 245 Challenge Plus, což je speciální příplatkový paket pro vrcholné provedení sportovní Octavie. Octavia RS Challenge Plus dostane nový design kol a několik nových detailů na exteriéru i v interiéru. Pod kapotou bude motor 2.0 TSI o výkonu 245 koní a předním kolům bude v přenosu výkonu pomáhat elektrohydraulicky ovládaná uzávěrka diferenciálu.

Ještě se sluší připomenout, že se v Ženevě ukáže také vrcholná výbava Laurin & Klement pro SUV Škoda Kodiaq. Pokud jde o ceníky a další novinky, automobilka vše zveřejní až po autosalonu.

Škoda v Ženevě: Superb s nižším výkonem kvůli emisím a Octavia RS s paketem Challenge Plus
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: