Škoda Superb podražila až o sedmnáct tisíc. Dražší je také Yeti, RS 230 už nekoupíte

  • Škoda upravila ceníky pro český trh

  • Dražší je teď Superb, ale také třeba dosluhující Yeti

  • Navýšení cen se pohybuje od dvou do sedmnácti tisíc 

Škoda pozměnila nabídku svých modelů. Například kvůli chystanému faceliftu zmizela z ceníků Octavia RS 230, zatímco u Superbu a také u modelu Yeti došlo pro změnu k navýšení cen.

Superb v základním provedení 1.4 TSI Active stojí o patnáct tisíc korun víc než dosud, naftový dvoulitr (110 kW) podražil dokonce o 17 000 Kč. Není to poprvé, co Škoda zvýšila ceny tohoto modelu. Z nabídky se zároveň poroučela základní naftová verze 1.6 TDI – jednoduše proto, že zákazníci o ni nejevili příliš velký zájem.

Tip: Škoda 120 slaví čtyřicet let. Mnohé jezdí dodnes

Druhá a třetí úroveň výbavy zaznamenaly nárůst ceny o 12 000 Kč, respektive o 14 000 Kč v případě dieselových motorů. Vrcholný Laurin & Klement má nově ceny vyšší o 13 tisíc u zážehových a o 15 tisíc u vznětových jednotek. Nejméně podražilo provedení Sportline, za které zaplatíte o dva až čtyři tisíce víc.

Kromě Superbu podražil také dosluhující Yeti. U něj je to ale dáno tím, že základní verzi Active Škoda z ceníku vyřadila a nahradila ji variantou Trumf. Ta je sice dražší o patnáct tisíc, ale na druhou stranu přidává bohatší výbavu – třeba vyhřívání sedadel, zadní parkovací senzory nebo mlhová světla.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: