Škoda opravdu použije jméno Mountiaq. V sériové výrobě se ho ale nedočkáme

  • Škoda si neregistrovala jméno Mountiaq jen tak, opravdu ho použije 

  • Vůz s tímto označením bude představen příští týden

  • Nejde ovšem o nový sériově vyráběný model, nýbrž o další z řady studentských konceptů 

  • Mountiaq bude off-roadově laděný pick-up, založený na Škodě Kodiaq 

Nedávno se objevila zpráva o tom, že si Škoda zaregistrovala jméno Mountiaq. To naznačovalo brzký příchod nějakého nového crossoveru, což se teď v podstatě potvrdilo. Škoda opravdu vůz jménem Mountiaq představí hned příští týden, do sériové výroby se ale nedostane. Jde totiž o další z řady žákovských konceptů.

Žáci Středního odborného učiliště Škoda Auto v Mladé Boleslavi od roku 2014 každoročně připravují nějaký svůj speciál. Už jsme viděli například Karoq přestavěný na kabriolet nebo Fabii pick-up. Teď přichází v pořadí už šestý takový automobil. Právě ten ponese jméno Mountiaq. Fakticky půjde o terénně laděný Kodiaq s karoserií pick-up.

Test Škoda Kodiaq RS: Eeaster Egg od Hrdličky

Škoda zatím fotky celého auta nezveřejnila, odhalení proběhne příští týden. Tisková zpráva ovšem slibuje přes pět metrů dlouhý pick-up, který nabídne ve srovnání s Koidaqem Scout o deset centimetrů vyšší světlou výšku, sedmnáctipalcová kola a terénní pneumatiky. Chybět nebude ani naviják, světelná rampa na střeše nebo vytažené sání. Chystaná novinka také dostane jasně oranžový lak karoserie a podle fotek rovněž dojde na ochranný rám vpředu. O pohon se stará dvoulitrový zážehový čtyřválec naladěný na 140 kW (190 k).

Škoda opravdu použije jméno Mountiaq. V sériové výrobě se ho ale nedočkáme
Ohodnoťte tento článek!
2.7 (53.33%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: