Škoda Octavia v úpravě JE Design: 300 koní, 258 km/h a až o 65 mm nižší podvozek

TIP Klikněte na galerii pro větší zobrazení

  • Škoda Octavia RS230 dostala od společnosti JE Design řadu úprav

  • Motor posílil na 300 koní a 430 Nm

  • Akcelerace z nuly na 100 km/h je lepší o 0,2 s

  • Nový výfuk přinese lepší zvuk a podvozek může být nižší až o 65 mm

Škoda Octavia je rozhodně je oblíbený základ pro nejrůznější úpravy, což nakonec dokazuje také aktuální tuning od společnosti JE Design. Ta vzala verzi RS230 a dopřála jí komplexní péči zahrnující vylepšení designu, podvozku i motoru.

Standardní Octavia RS230 nabízí 169 kW (230 k) a 350 Nm, po zásahu lidí od JE Design naroste výkon na 221 kW (300 k) a točivý moment na 430 Nm. Takto upravená Octavia dosprintuje z nuly na 100 km/h za 6,6 s, což je o 0,2 s lepší čas než u sériové varianty. Maximální rychlost je po úpravě 258 km/h.

Doporučujeme: Škoda Octavia slaví 20 let. Vzniklo jich přes pět milionů

Kromě vyššího výkonu může  Octavia dostat také nerezový výfuk  s elektronicky ovládanými klapkami. Ty jsou propojené s nastavením jízdních režimů, takže v režimech Eco a Normal zůstanou uzavřené, zatímco v režimu Sport se otevřou a Octavia začne produkovat ostřejší zvuk.

Co se podvozku týká, nabízí JE Design dvě možnosti. Ta civilnější pracuje se světlou výškou sníženou o 35 mm, radikálnější alternativou je úprava pracující s díly KW, která navíc umožňuje nastavovat podvozek podle potřeby. V tom nejextrémnějším naladění bude Octavia nižší o plných 65 mm.

Doporučujeme: Škoda Octavia 1.0 TSI vs. 1.2 TSI: Černobílá záležitost?

Po stránce designu došlo k tradičním změnám zahrnujícím difuzor pod zadním nárazníkem, přídavný spoiler pod tím předním a dvacetipalcová kola s pneumatikami 235/30 ZR20, která vidíte na přiložených fotkách. Zájemci toužící po civilnější úpravě mohou samozřejmě sáhnout po jiných kolech. V nabídce jsou velikosti osmnáct a devatenáct palců.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: