Škoda Octavia RS vytáhne z benzinového motoru 245 koní, z dieselu 200

  • Zážehový model dostane stejný výkon jako plug-in hybridní verze Octavie RS

  • Benzinový motor bude k dispozici s automatickou převodovkou i s manuálem

  • Auto půjde do prodeje na konci letošního srpna, vyplývá z uniklého dokumentu

Mladoboleslavská automobilka oficiálně oznámila, že se na autosalonu v Ženevě pochlubí s novou generací sportovně střižené Škody Octavia RS. Auto bude jezdit jako plug-in hybrid, s benzinovým i dieselovým motorem. Zatím byly k dispozici pouze některé parametry ekologické varianty, nyní se na internet dostaly i údaje k benzinu a dieselu. Unikly rakouskému zastoupení značky na Twitteru.

Podle interního dokumentu bude mít benzinová Octavia RS stejný výkon jako plug-in hybridní verze. Přeplňovaný dvoulitr tak dosáhne na 245 koní. Na přední kola je bude posílat buď pomocí automatické dvouspojkové převodovky DSG se sedmi stupni, nebo přes šestistupňový manuál. Diesel pak dosáhne na rovných 200 koní a řadit se u něj bude vždy automatem.

Nová Škoda Octavia prošla testy Euro NCAP bez zaváhání. U nás prodávaná auta ale budou ještě trochu lepší

Dokument odhaluje i datum uvedení na trh. Podle toho by měly všechny varianty Škody Octavia RS přijít na trh v srpnu letošního roku. Spolu s nimi se začne prodávat i Octavia s benzinovým dvoulitrem naladěným na 200 koní výkonu, který bude spojen s pohonem všech kol a automatem DSG.

Zda se ale na trhu objeví i Octavia RS s pohonem 4×4 není zatím zcela jasné. Zveřejněný dokument o ní nehovoří. Podle starších informací ji ale Mladá Boleslav zvažovala.

Škoda Octavia RS vytáhne z benzinového motoru 245 koní, z dieselu 200
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (86.67%) 6 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: