Škoda naznačila podobu modernizovaného Superbu. Oficiálně se představí 23. května s elektrickým Citigo

  • Zhruba za dva týdny představí Škoda modernizovaný Superb 

  • Nejdůležitější změnou bude příchod plug-in hybridní varianty 

  • Spolu s upraveným Superbem ukáže Škoda elektrické Citigo

  • Premiéra obou modelů je naplánovaná na 23. května

Po nových modelech Scala a Kamiq už brzy představí Škoda další dvě novinky. Stane se tak zhruba za dva týdny. Premiéra proběhne v rámci hokejového mistrovství světa. Pro mladoboleslavskou automobilku přitom půjde o docela významnou událost. Oba slíbené modely budou elektrifikované a budou tak znamenat oficiální nástup elektrických pohonů u vozů značky Škoda.

Premiéra proběhne ve čtvrtek 23. května, kdy Škoda v Bratislavě odhalí modernizovaný Superb. Ten jsme v minulosti viděli už téměř bez maskování, takže je jasné, že po stránce designu o žádnou revoluci nepůjde. Škoda navíc aktuálně zveřejnila první oficiální skicu, která také naznačuje spíše menší úpravy. Není se čemu divit, protože Superb vypadá pořád dobře.

Škoda Scala poprvé v praxi: Jak je prostorná a jak zrychluje vrcholná motorizace? (první jízdní dojmy)

Tím hlavním je v případě modernizovaného Superbu příchod plug-in hybridní varianty. Jaké budou parametry tohoto hybridu, to se zatím neví. Pravděpodobně půjde o techniku shodnou s Passatem GTE, který po faceliftu zvládne v elektrickém režimu 55 km (podle normy WLTP, podle NEDC to je 70 km).

Druhou novinkou připravenou pro nadcházející slovenskou premiéru je elektrická Škoda Citigo. Ta se fakticky stane prvním oficiálně prodávaným elektromobilem značky, přestože Škoda testovala elektrické pohony už v minulosti. Dojezd nového městského elektromobilu by měl být podle WLTP zhruba 300 km.

Škoda začne přijímat objednávky na obě elektrifikované novinky ještě letos.

Škoda naznačila podobu modernizovaného Superbu. Oficiálně se představí 23. května s elektrickým Citigo
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (86.67%) 3 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: