Škoda Kodiaq GT by se nakonec mohla dostat i do Evropy. Zájem je totiž značný

  • Škoda Kodiaq se začne příští rok vyrábět také s karoserií kupé 

  • Primárně je tato verze určena pro čínský trh 

  • Zájem zákazníků je ovšem tak velký, že se vůz možná nakonec dostane třeba i do Evropy 

Škoda letos představila studii Vision E, která kromě jiného posloužila jako ukázka toho, jak bude vypadat Kodiaq v provedení kupé. V posledních dnech se o této variantě znovu začalo více mluvit, protože bylo neoficiálně odhaleno jméno. Vůz dostane označení Kodiaq GT. Primárně má ovšem namířeno na čínský trh, kde se začne prodávat příští rok, jenže jak se zdá, nakonec by se mohl objevit i v Evropě.

Píše o tom britský Autoexpress. Důvodem jsou pozitivní reakce, které Kodiaq GT doprovází. Šéf mladoboleslavské automobilky Bernhard Maier se vyjádřil v tom smyslu, že prodej na jiných trzích je stále ještě nejistý kvůli výrobní kapacitě, nicméně očekává, že koncern nakonec pro Kodiaq GT nějakou kapacitu najde. Vše je ovšem stále ještě otázkou diskuze.

Doporučujeme: Elektrická Škoda Vision E má pohon 4×4. Na dálnici pojede sama a k nabíjení nepotřebuje kabel

Britští kolegové zároveň upozorňují také na zajímavou skutečnost týkajíc se ceny. Stylovější Kodiaq by byl pravděpodobně ještě dražší než aktuální provedení, jehož pořizovací cena se dokáže vyšplhat až téměř na 1,5 milionu korun. Zajímavý je také fakt, že Kodiaq GT by svým příchodem na trh mohl být první neprémiová alternativa ke všem těm BMW X6 a Mercedesům GLC Coupé.

Škoda Kodiaq GT by se nakonec mohla dostat i do Evropy. Zájem je totiž značný
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: