Škoda Kodiaq GT se ukazuje na prvních fotkách. Zatím neoficiálně

  • Na internetu se objevily první fotky Škody Kodiaq GT

  • Verze s karoserií připomínající kupé je zatím určená pouze čínskému trhu

  • Oproti našemu Kodiaqu je GT kratší a nižší

O Škodě Kodiaq GT coby mladoboleslavské alternativě k BMW X6 se mluví už delší dobu a už dříve bylo potvrzeno, že takový vůz přijde, ovšem pouze na čínský trh. A tak se také stalo. Aktuálně na internetu kolují první neoficiální fotky.

Fotografie zveřejnil čínský web Autohome, který přidal také základní informace o rozměrech. Na délku měří Kodiaq GT 4634 mm, na šířku 1883 mm a na výšku 1649 mm. Ve srovnání s klasickým Kodiaqem je tedy tato sportovněji vypadající alternativa zhruba o šest centimetrů kratší a o půl centimetru nižší. Rozvor náprav mají obě verze identický (2791 mm).

Doporučujeme: Škoda Kodiaq GT by se nakonec mohla dostat i do Evropy. Zájem je totiž značný

Čínští zájemci si mohou vybrat ze dvou motorů. V každém případě jde o čtyřválcový dvoulitr 2.0 TSI. Základní provedení disponuje výkonem 136 kW (185 k), silnější nabízí 162 kW (220 k). Standardem pro obě motorizace je sedmistupňový automat, výkonnější GT přidává pohon všech kol.

Jakkoliv je Škoda Kodiaq GT primárně určená čínskému trhu, minulý rok na podzim se objevily spekulace, podle kterých zde jistá šance na prodej také v Evropě existuje. Důvod je prostý. Evropští zákazníci projevili o vůz značný zájem. V cestě ovšem stojí nedostatečné výrobní kapacity koncernu Volkswagen. Škoda totiž nestíhá vyrábět ani základní verze modelů Karoq a Kodiaq.

Škoda Kodiaq GT se ukazuje na prvních fotkách. Zatím neoficiálně
Ohodnoťte tento článek!
3.6 (72.5%) 8 hlas/ů

4 KOMENTÁŘE

  1. Kdyby nám raději z mladobolky představili konečně nějaký elektrovůz, to se asi nedočkám, že? Slyšel jsem, že nemají lidi..

  2. Už tak špatné auto jako je Kodiaq ještě víc domršit, proč ne. Jejich nápady nestojí ani za zlámanou grešli. Díky, ale škodovka je jen přeceňovaný koncerrn, ve skutečnosti nestojí za nic!

  3. tohle je jako co prosim vás? Tímhle nás chce jako škodovka ohromit nebo jak? At se raději zaměří na vylepšování portfolia vozů

  4. Už tak nepovedené auto jako je Kodiaq ještě víc domrší. Opravdu skvělá práce 😀 Díky, ale od předražené škodovky nic nebrat! 🙂

PŘIDAT KOMENTÁŘ: