Škoda Karoq je připravena pomáhat a chránit také ve Velké Británii

  • Škoda Karoq chce pomáhat na silnicích ve Velké Británii 

  • Tamní zastoupení Škody představilo policejní verzi 

  • Stejně tak ale může být Karoq upraven třeba pro potřeby hasičů

Škoda má v dodávání automobilů pro policii, hasiče nebo rychlou záchrannou službu dlouhou tradici. Nejen u nás, ale také třeba ve Velké Británii. Nejnověji se tamní zastoupení tuzemské automobilky pochlubilo tím, že hlídat pořádek na silnicích může nový model Karoq.

Změny jsou klasické a do značné míry kopírují to, co jsme si před časem mohli prohlédnout v rámci prezentace modelu Kodiaq upraveného na míru českým záchranářům. Základem je výrazné barevné označení auta, světelná rampa a siréna. Zajímavým detailem jsou výstražná světla integrovaná do masky chladiče. Tisková zpráva uvádí, že tyto diody mohou být integrovány také do registrační značky nebo do zadních dveří.

Doporučujeme: Škoda začala oficiálně prodávat neprůstřelný Superb. Stojí 3,5 milionu

Pokud jde o interiér, Škoda žádné bližší detaily nebo odlišnosti oproti sériové variantě nezmiňuje. Samozřejmostí bude vysílačka a pár tlačítek navíc pro obsluhu vnějších světel a sirény. Kromě policie může podobně upravený Karoq využít také britská záchranná služba nebo hasiči.

Britští policisté a další složky záchranného systému si mohou vybrat mezi benzinovým jednotkami o výkonu 85 kW (115 k) a 110 kW (150 k). K dispozici jsou rovněž další dva diesely o shodných výkonech. Anglické zastoupení Škody už minulý rok představilo také záchranářský Kodiaq, rychlý neoznačený Superb nebo Superb upravený pro převoz policejních psů.

Skoda Karoq Police

Škoda Karoq je připravena pomáhat a chránit také ve Velké Británii
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.04%) 23 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

  1. Obávám se, že mé heslo “POMÁHAT A CHRÁNITŮ, které jsem vymyslel 8.5.2006, britská policie plnit nebude, jelikož chrání islámské imámy, včetně těch zakázaných i v Pákistánu, teroristy, zločince a vůbec všelijakou ver****, nicméně tvrdě trestá jakékoliv názory, které se nelíbí muslimům, Saudské Arábii, migrantům, Therese May, Labour Party a především oligarchům, což znamená, že trestá snad už úplně vše kromě opravdových trestných činů jako jsou znásilňování, loupeže, krádeže, vraždy, násilí a šíření terorismu. Kromě toho, že povzbuzuje muslimy, aby udávali své nemuslimské sousedy za peníze, viz. Chatham, tak slavnostně oznamuje, že nemá dost lidí na vyšetřování prudkého nárůstu loupeží a krádeží všelijakého typu. Prodiskutoval jsem situaci s důstojníky Policie ČR a v otázkách vyhrožování smrtí ze strany muslimů na sociálních sítích spolupracují s britskou policií, která odmítá cokoliv muslimského vyšetřovat, a to prostřednictvím našeho styčného důstojníka. Uvidíme, jestli nedojde k dalším vraždám. Tak se přesvědčíme, jestli na našeho styčného důstojníka dbají nebo nikoliv.

  2. Chápu to tak, že tvrdíte, že to heslo jste vymyslel Vy ? Jako že ho máte i někde zaregistrované, např. na patentovém úřadě ?

PŘIDAT KOMENTÁŘ: