Škoda Kamiq se ukazuje na dalších fotkách těsně před čínskou premiérou

  • Škoda Kamiq se oficiálně představí 23. dubna 

  • Už dříve se objevily první fotky, ke kterým nově můžeme přidat další 

  • Kamiq bude levnější než Karoq, do Evropy se ale nepodívá 

Příští týden proběhne autosalon v Pekingu, který bude zajímavý také z českého pohledu. Automobilka Škoda totiž na této akci ve světové premiéře ukáže své nové malé levné SUV, které podle všeho ponese jméno Kamiq. Přestože by se mladoboleslavská konkurence Dacie Duster určitě chytila také u nás, čeští zájemci mají smůlu. Kamiq je specialitou určenou pro Čínu.

Ke dříve zveřejněným obrázkům teď můžeme přidat další, takže už je v podstatě jasné, jak bude nová Škoda vypadat. Co se velikosti týká, vůz měří na délku necelých 4,4 m, široký je téměř 1,8 m a na výšku nabídne 1,6 m.

Doporučujeme: Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG — Lídr třídy

Dostupné informace uvádí platformu PQ použitou jako základ. Jinak řečeno, Kamiq by měl být technicky příbuzný Škodě Rapid. Také proto se očekává přítomnost pouze předního pohonu. Na tyto detaily si ale musíme ještě počkat. Oficiální odhalení je naplánované na 23. dubna.

Škoda Kamiq je součástí strategie, která má v konečném důsledku vést ke zdvojnásobení prodejů automobilky Škoda na čínském trhu do roku 2020. V nabídce se tato novinka zařadí pod Karoq. V Číně se prodává také Kodiaq a počítá se rovněž s příchodem jeho sportovnější verze Kodiaq GT. Mimochodem, indický Autocar píše o tom, že šéf Škody Bernhard Maier by chtěl Kodiaq GT prodávat také v Evropě, jenže výrobní kapacity to údajně neumožňují.

Foto: kolesa.ru

Škoda Kamiq se ukazuje na dalších fotkách těsně před čínskou premiérou
Ohodnoťte tento článek!
3.4 (68%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: